Kapela FAST FOOD ORCHESTRA uvádí videoklip Hvězdoplavcinovinka

Skupina Fast Food Orchestra představila v únoru nové album Bistro snů, které spojuje různé hudební žánry, stavebním kamenem je ale stále veselá atmosféra ska-reggae. Nyní vydání své novinky připomínají imageově pojatým videoklipem Hvězdoplavci, do nějž zakomponovali v letošním čínském roce Draka symboliku této kultury, která zároveň provází celé album. Právě probíhá devíti koncertní tour napříč Českou republikou. Křest desky se uskuteční 27. března v pražském Lucerna Music baru. Vstupenky jsou již v prodeji.

Natáčení videoklipu k písni Hvězdoplavci probíhalo v krásných pražských prostorech Žižkostela. Za celou scénou stojí Martin Vocetka z LightBugs Crew společně s Karlem Bezuškem a Start Production. Na scénáři se velkou měrou podílela také sama kapela. Text k písni Hvězdoplavci má mnoho rovin a každý si může najít právě tu svou. Létání je symbolem svobody. „Jelikož poslední dva klipy byly především hereckého charakteru, dali jsem si za cíl udělat image klip, který bude o nás a okolní scéně. Stavba scény a natáčení zabralo celý víkend. Bylo to nejzajímavější natáčení, co jsem kdy zažil. Je až neuvěřitelné, jaká parta a energie se kolem nás během natáčení nakupila. Slovy nedokážu vyjádřit vděčnost,“ komentuje Fido.

Deska obsahuje celkem 14 skladeb, za jejichž produkcí stojí kapela ve spolupráci s Ondřejem Žatkuliakem. Natáčení proběhlo v Golden Hive Studiu, následný mix pak v Rooftop studiu. Všechny texty napsal zpěvák Filip „Fido“ Vondrášek a hudbu složili společně všichni členové. V průběhu loňského roku se fanoušci měli možnost na novinku připravit a nacítit prostřednictvím tří vydaných ochutnávek – Bistro snů, Pomeranč a Táhneme to dál.

Právě probíhá turné po České republice, v rámci kterého Fast Food Orchestra servíruje nejen Bistro snů, pozitivní náladu a taneční rytmy, ale neopomíjí i staré dobré skladby.


Added: 06.03.2024, martin

Related photos