MIRAI vydávají očekávané album TOMODACHI. Zatím nejdospělejší deskou oslavují přátelství a deset let kapely. Videoklipem k singlu easy vzpomínají na dětstvínovinka

Kapela MIRAI má za své desetileté působení na kontě prestižní ocenění, tři vyprodané O2 areny i turné po největších českých halách. Ve svém katalogu mají MIRAI tři platinové desky, k nimž právě nyní přibývá novinka TOMODACHI. Ta je podle samotných členů kapely dosud nejpestřejším a nejsvobodnějším výsledkem jejich tvorby. V překladu z japonštiny slovo znamená kamarádi, čímž čtveřice z Frýdku-Místku vyzdvihuje vzájemné silné pouto, které stojí za jejich dosavadními úspěchy. S albem vychází i videoklip k písni easy, jímž MIRAI podtrhují myšlenku přátelství, společných zážitků a vzpomínek. Videoklip plný autentických archivních záběrů kapely je už nyní na YouTube. Naživo se novinek i největších hitů fanoušci dočkají už toto léto ve 14 městech po celém Česku, kam MIRAI přivezou svůj vlastní festival. Desku TOMODACHI pokřtí ještě v květnu v Praze, Brně a Frýdku-Místku, kam přivezou na dlouho dobu poslední klubovou show.Souběžně s deskou vychází singl s názvem easy. Jako ústřední si ho pro novou desku vybrali MIRAI právě kvůli motivu písně, který prý dokonale vystihuje momentální rozpoložení čtveřice. „Něco jsme odžili, nebyla to vždycky jen jednoduchá cesta, ale zároveň máme snad kus před sebou a s kouskem zkušenosti to snad půjde zase o něco líp," vysvětluje Mirai Navrátil a rekapituluje tak deset let na scéně. O videoklip k easy se postaral opět Ondřej Kudyn, který snímek postavil na záběrech z dětství členů kapely. „Spoustu kazet z Japonska přemazal nechtěně ještě za života můj děda, něco se ztratilo a vyhodilo při stěhování, a tak je malý zázrak, že jsme našli pár pokladů. Nakonec ale toho materiálu bylo tolik, že spousta se tam určitě nedostane," láká na klip Mirai.

„Člověk má u těch kulatin možná trochu potřebu plánovat dál. Pár vysněných míst ke koncertování se nabízí, ale v prvé řadě děkujeme za tu svobodu, kterou jste nám dali," vzkazuje fanouškům frontman kapely. Právě možnost nepodléhat tlaku a experimentovat s hudbou vykrystalizovala v novou desku TOMODACHI, která v sobě spojuje atypické tracky jako je dopis, klasické hitovky summer love a nespíš nebo úlety jako all night long. „Je to odvážná deska a jsem na celý tým hrdý, že rozhodně neusínáme na vavřínech a nedržíme se komfortně v prověřených vodách. Hrajeme si," dodává Mirai.

Albem TOMODACHI dává kapela ve složení Mirai Navrátil, Šimon Bílý, Tomáš Javůrek a Michal Stulík jasně najevo, že hudba je jejich vášeň, radost, a ani po deseti letech na scéně tak nedochází ke stagnaci a zacyklení, ba naopak. Svým fanouškům MIRAI neustále připravují nové zážitky, jakým je blížící se MIRAI SUMMER FEST. Vlastní festival, kde kromě velkolepých koncertů a nového repertoáru na příznivce čeká pestrý program po celý den a bezprostřední kontakt s kapelou.

Jako překvapení k albu navíc pro nejvěrnější fanoušky MIRAI připravili květnové koncerty v Praze, Brně a Ostravě, kde nové album pokřtí. „Budou to úplně jediné přehrávky komplet nové desky od prvního do posledního songu. Samozřejmě pak přidáme i pár songů z jiných desek, ale tohle je koncept, který fanoušci už neuvidí. Určitě přijďte, protože takhle intimně v klubech určitě delší dobu nebudem," láká fanoušky na závěr frontman kapely Mirai Navrátil.

Prodej vstupenek startuje 16.4. 2024


Added: 12.04.2024, martin19.07.2024 - Slavkov u Brna, Zámecký park

20.07.2024 - Mikulov, Amfiteátr

27.07.2024 - Příbram, Letní kino

03.08.2024 - Liberec, Zámecký park Vratislavice

10.08.2024 - Nový Jičín, Letní amfiteátr Na skalkách

17.08.2024 - Pardubice, Louka u koupaliště

24.08.2024 - Most (CZ), Benedikt

31.08.2024 - Olomouc, Korunní pevnůstka

07.09.2024 - Ostrava, Slezskoostravský hrad

14.09.2024 - Plzeň, Plzeňský pivovar

Related photos