Robin Zoot a Camo & Krooked se představí na Majálesu Ostravanovinka

Blíží se tradiční jarní oslavy, které se staly nezbytnou součástí kulturního kalendáře Ostravy. Vrchol těchto slavností představuje každoroční Majáles Ostrava, pořádaný studenty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity.

Letošní již 28. ročník se bude konat na Slezskoostravském hradě v pátek 17. května 2024. Můžete se těšit na 3 hudební scény, na nichž vystoupí celkem 20 umělců. Kromě toho vás celý měsíc před samotným Majálesem čeká řada dalších akcí, které pro vás připravuje studentská organizace Younie, stejně jako samotný Majáles.

„V organizačním týmu panuje opravdu dobrá nálada, vše běží podle plánu a všichni se moc těšíme. Pěkné počasí a vyprodaný areál by byly pro nás největší odměnou. Vstupenky jsou v předprodeji za pouhých 350 korun a můžete je zakoupit na webových stránkách Majálesu,“ říká prezident organizace Petr Grác.

Mezi největší lákadla letošního ročníku patří Xindl X, devětkrát nominovaný na cenu České hudební akademie Anděl v kategorii folk a country a světoznámí DJs Camo & Krooked.

Fanoušci rapu si přijdou na své s Robinem Zootem, představitelem labelu Milion+, za členy Ty Nikdy dorazí Paulie Garand a MC Gey. Diváci se také mohou těšit na rodáka z Ostravy Sergeie Barracudu a talentovaného zpěváka Adama Mišíka. Na pohodovou vlnu naladí písničkář Pavel Callta, mladá naděje rocku Trocha Klidu nebo zpěvačka s arménskými kořeny a objev poslední doby Pam Rabbit. Trefné texty doplní Vojtaano a o závěrečnou párty se postará DJ Forgen.

Největší hvězdou letošního Majálesu Ostrava za elekotronickou scénu bude ikonické rakouské duo Camo & Krooked, které působí na scéně od roku 2007 a headlinuje festivaly po celém světě. Společně s MC Daxtou tvoří trojici, která zanechá nezapomenutelný zážitek každému, kdo se ocitne na parketu. Dále vystoupí jeden z nejznámějších slovenských DJs na DnB scéně Changing Faces a místní senzace Bea, doprovázená nejmladším členem Hoofbeats Leduysleduy. Nesmí chybět ani Madface společně s Apokainem a Magenta & Pain.

Vstupenky jsou v předprodeji za pouhých 350 Kč a můžete je zakoupit na webových stránkách Majálesu: https://www.majalesostrava.cz/vstupenky/.

Generálním partnerem Majálesu Ostrava je HSF System a.s. a hlavním partnerem Dopravní podnik Ostrava. Majáles je podporován Moravskoslezským krajem, Statutárním městem Ostrava, městským obvodem Slezská Ostrava a vzniká za podpory Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity.

K Majálesu Ostrava je krom oslav studentství také neodlučitelně spjat Majálesový měsíc plný různorodých zábavných akcí, her a soutěží, kde si každý přijde na své! Ať už jde o tradiční Beerpong, kde si účastníci mohou ověřit své dovednosti nejen v přesnosti hodu nebo letošní novinku - Kolejáles, kde se kromě skvělé muziky, nabitého doprovodného programu a uvolněné atmosféry také dozvíme výherce celorepublikové soutěže studentských kapel Uniband Contest. Spolenčně s výherci DJ Contestu si zahrají na samotném Majálesu. Jiné zas osloví živé ulice, které zaplní Majálesový průvod plný masek, který potěší všechny fanoušky MS v hokeji. Letos se totiž průvod ponese právě v duchu hokeje.

25. dubna - Beerpong (Minigolf kolejí VŠB-TUO)
30. dubna - Kolejáles (Minigolf kolejí VŠB-TUO)
17. května - Tradiční majálesový průvod (centrum Ostravy)


Added: 16.04.2024, martin

Related photos