Eva Burešová vydává nový singl a videoklip Walking Distaster, z připravované desky MERAKInovinka

Eva Burešová vydává nový singl z připravované desky Meraki, kterou tvoří společně s hudebním producentem Jiřím Burianem.

Walking Disaster/překlad: Chodící Pohroma/ ukazuje zpěvačku ve zcela novém světle, píseň je pomalá, epická, v anglickém jazyce. Další milník v hudební kariéře je na světě a naznačuje nový a svěží vítr do Eviných hudebních plachet.

Eva Burešová: "Walking Disaster jsem já. Se vším všudy. Přišla pro mě chvíle svobody ve tvorbě a v projevu. Myslím, že jsme oba po poslechu věděli, že je to pro mou novou cestu naprostý a velmi důležitý milník a já jsem nadšena z toho, že při této chvíli při mě stojí zrovna takový producent jako je Jirka Burian."

Hudbu i text k singlu Walking Disaster složil Jiří Burian. Text je o bytosti, která se zpovídá ze zacyklení, z toho, že i když se snaží udělat vše pro změnu k lepšímu nebo záchranu, vždy to končí katastrofou.

Videoklip k singlu natočila režisérka Darina Burianová, která v tuto chvíli s Evou úzce spolupracuje na pozici art direktorky. Video je plné metafor a proměn, jak je pro tvorbu Burianové příhodné.Darina Burianová:
"Vize videoklipu k Walking Disaster mne napadla asi při třetím, velmi emotivním poslechu. Emoce, které ta píseň v Evině podání ve mně probouzí, byly velmi niterné a intenzivní. Vnímala jsem krásnou bytost, která se pokouší vší silou měnit věci a situace k lepšímu, bohužel na úkor sebe sama. Toto jsem chtěla ve videu vyjádřit."

Klip se natáčel v nádherném prostředí haly skladů společnosti 4Camping v Pardubicích, kde každý roh ozařovala atmosféra inspirace a kreativity. Díky výjimečnému prostředí jsme mohli vytvořit obrazové zážitky, které dokonale doplnily hudební výraz skladby.

Vizuální efekty VFX přinesly do klipu další rozměr, který umocnil emocionální sílu a výpovědní hodnotu skladby.

První předzvěstí Evina přerodu byla píseň Sirény, která exkluzivně zazněla na udílení cen Český Slavík a vzbudila na adresu Evy velmi pozitivní reakce. Walking Disaster je dalším krokem, který Evu ukazuje ve světle zpěvačky světového formátu.

Chystaný koncert ve Foru Karlín, který Eva se svým novým týmem připravuje na 5.10.2024 bude jistě velmi překvapivým hudebním a uměleckým zážitkem, stejně jako celé album MERAKI.


Added: 09.05.2024, martin

Related photos