Plzeň čeká koncem května nabitý sportovně kulturní víkendnovinka

Na konci května zaplní plzeňské Náměstí Republiky třídenní rodinný festival ČEZfest. Čtvrtek bude patřit romantickému letnímu kinu, pátek koncertům skvělé české hudby Ewy Farné a Anety Langerové i vítězi regionální soutěže Zapínač. V sobotu návštěvníci mohou nakopnout sportovní víkend ranním během, napnout svaly a poměřit své síly v basketu, florbalu a vyzkoušet si mnoho dalších sportů. Vyhlášení sportovních výsledků v Plzni se zúčastní Jaromír Jágr a Kateřina Emmons, kteří budou připravení kromě cen rozdávat i své podpisy. Pro děti je připravená herní LEGO zóna a pro všechny skvělé občerstvení. Festival je pro všechny zdarma!

ČEZfest je rodinný festival, který letos navštíví 6 regionů ČR s programem naplněným filmy, koncerty a sportem. “Chceme publiku v regionech nabídnout pestrý a kvalitní kulturní program, vyžití a zábavu pro celou rodinu. Festival je proto zdarma pro všechny. Naše letošní moto je Zapni s námi vaše město. Zveme na festival všechny Plzeňáky, ať se zapojí do dění a skvěle se baví,” komentuje akci pořadatel Robin Fritzen.

První festivalový den 30. května zahájí večerní letní kino. Oblíbená romantická francouzská komedie Amélie z Montmartru začíná v 21:00 hodin. Pátek bude patřit hudbě – festivalové brány se otevřou po čtvrté odpolední, aby v 17:00 mohl na pódiu přivítat návštěvníky vítěz regionální soutěže Zapínač. Od 19:00 hodiny rozezvučí náměstí skvělá Aneta Langerová a po ní od 21:00 hodin zvedne Plzeň ze židlí Ewa Farna.

Sobotní den se ponese celý ve sportovním duchu. Lidé si mohou dát ráno rozcvičku a jít si v 9:00 zaběhat s profesionálním trenérem z projektu Běhu Zdar. V odpoledních hodinách budou probíhat dětské turnaje v basketu a florbale. Odpoledne se uskuteční na otevřenému kurtu sportovní exhibice a v turnajích se utkají dospělí. Na vyhlašování výsledků budou dohlížet hosté sportovní soboty Jaromír Jágr a Kateřina Emmons, kteří předají vítězům zasloužené ocenění a rozdají sportovním fanouškům i pár podpisů.

Během celého dne si budou malí i velcí návštěvníci vyzkoušet mnohem více sportů a třeba najít ten svůj oblíbený pod vedením sportovního partnera Decathlon. Kdo bude chtít, může změřit rychlost svého odpalu na baseballovém odpališti. Pro děti je připravena odpočinková herní LEGO zóna, pro ty nejmenší I DUPLO bazének. Do sportovních aktivit se zapojí také regionální sportovní kluby, které připraví mnoho dalších aktivit. Nebude chybět ani charitativní oranžové kolo ČEZ, na kterém se budou šlapat kilometry na podporu Divadla Josefa Kajetána Tyla a Klubu přátel divadla Pluto.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na rodinnou atmosféru plnou příjemných zážitků, dobrého jídla i pití. Další informace naleznete již nyní na stránkách: www.cezfest.cz.

Festivalové zastávky ČEZfestu 2024

Plzeň (30. 5. - 1. 6.)¨
Hradec Králové (29. - 31. 8.)
Hodonín (12. - 14. 9.)
Chomutov (13. - 15. 6.)
Třebíč (5. - 7. 9.)
České Budějovice (19. - 21. 9.)

Generálním partnerem akce je Skupina ČEZ. Hlavním mediálním partnerem je Evropa 2. Mediálním partnerem je Deník a Drbna.cz.


Added: 23.05.2024, martin

Related photos