Harlej se připravuje na oslavu 30 let, natočil klip k písni Vstávej ve vyprodané Lucerně a v reedici vydal dva vinylynovinka

Harlej v dubnu zakončil jarní část turné k aktuálnímu albu Zatím je to dobrý ve vyprodané pražské Lucerně. Skupina převzala v průběhu večera Zlatou desku za jeho prodej a natočila většinu materiálu pro klip Vstávej.

„Chtěli jsme po delší době zachytit atmosféru našich koncertů a dostat do klipu i fanoušky a Lucerna se na to přímo nabízela. Záběry se natáčely i na předchozích vystoupeních, ale většina jich je právě z Lucerny, která má prostě svoji magickou atmosféru a vždycky se tam rádi vracíme,“ říká Tonda Rauer, kapelník Harleje.


 
V předvečer významného koncertu zároveň vyšla další dvě alba z katalogu skupiny na vinylech, Když chválím, tak sebe (2004) a Čtyři z punku a pes (2006). „Původně jsme chtěli vinyly vydávat zpětně chronologicky, ale nakonec jsme se s vydavatelstvím dohodli na tom, že vyjdou současně tyto dva tituly. Má to svoji symboliku. První z uvedených alb byla naší první spoluprací s Warner Music, tehdy ještě s Vláďou Šafránkem za mikrofonem, a následující album bylo prvním albem u Warnerů s Tomášem Hrbáčkem. Osobně mám obě alba hodně rád.  ‚Když chválím, tak sebe‘ obsahuje hodně hitů, který hrajeme na koncertech dodnes, jako například Přirození, Proměna, Zemětřesení nebo Živýho mě nedostanou. ‚Čtyři z punku a pes‘ nás zase ukázalo trochu jinak a s novým zpěvákem v čele. A je tam třeba Balada o chlapci s nízkým IQ..., Královna noci nebo Uschlej list, což byla vždycky moje oblíbená věc,“ dodává Tonda Rauer.
 
Klipem Vstávej skupina pokračuje v podpoře svého posledního alba Zatím je to dobrý a zároveň se připravuje na oslavy třicátého výročí svého vzniku. „Chceme si ty kulatiny užít. Kromě několika speciálních festivalových vystoupení pojedeme na podzim 2025 halové turné, na kterém chceme Harlej opět ukázat v trochu větších prostorech, než v jakých jsou na nás naši fandové zvyklí.  Uděláme všechno proto, aby to bylo pro nás i pro ně něco, na co budeme moci dlouho vzpomínat,“ doplňuje Tonda Rauer.


Added: 27.05.2024, martin04.10.2025 - Liberec, Dům kultury

10.10.2025 - Most (CZ), Sportovní hala

18.10.2025 - Pardubice, Enteria aréna

25.10.2025 - České Budějovice, Výstaviště

31.10.2025 - Plzeň, Lokomotiva

08.11.2025 - Praha, O2 Universum

15.11.2025 - Zlín, Sportovní hala Datart

22.11.2025 - Brno, Vodová

29.11.2025 - Ostrava, Hala Tatran

Related photos