Od Kabátů ke Kontrafaktu – Vysmátý léto slaví 20 let a mění svou tvářnovinka

Vysmátý léto klepe na dveře, uskuteční se už 22. června 2024. Patří k nejoblíbenějším a největším akcím Ústeckého kraje, kam se sjíždí fanoušci ze širokého okolí včetně Prahy. Každoročně se koná v malebném prostředí přímo pod kadaňským hradem. Letos oslaví festival 20 let zcela novou dramaturgií festivalu, kterou přináší noví promotéři. Za dobu svého fungování se pod hradem vystřídala celá škála hudebních uskupení a rádi se do Kadaně vraceli. Vysmátý léto v novém kabátě představí Kontrafakt, Ektora, Bena Cristovao, Yzomandiase s Nik Tendem, Emmu Smetanu & Jordan Haje a mnoho dalších.

Dvacátý ročník přináší rok změn, v programu se noví promotéři rozhodli zaměřit více na současnou hudební scénu a pozvali umělce rapové a popové scény. Slavit se bude už od rána a pořadatelé Miroslav Kanči a Jan Toman, kteří se rozhodli navázat na tradici festivalu, slibují velkolepý zážitek. A jako dárek si připravili exkluzivní soutěž o týdenní pobyt na Bali ve Villa Zoja Bali. Výherce bude vyhlášen v rámci samotného festivalového dne.

„Jakožto rození Kadaňáci, účastníci 12 posledních ročníků a kamarádi bývalých majitelů a zakladatelů, jsme nabídku na převzetí nemohli odmítnout. Prvotní nápad posunout festival jiným směrem se jim líbil, a to s čím jsme vyšli ven je jen důkazem naší vize. Ač je pro nás organizace festivalu něco nového, cítíme důležitost projektu a s celým naším týmem se těšíme na vrcholný den 22. 6. 2024. Věříme, že návštěvníci ze všech koutů republiky budou více než spokojeni s novým celistvým zážitkem,“ uvádí nastupující promotér Miroslav Kanči.

Zůstávají dvě festivalová pódia. Hlavní stage představí mladou zpěvačku s osobitým projevem Annabelle, držitelku Ceny Anděl v kategorii Objev. Společně vystoupí populární hudební pár Emma Smetana & Jordan Haj nebo rappeři Yzomandias a NikTendo, kteří patří k nejstreamovanějším umělcům. Dále jeden z nejvýraznějších osobností české hudební scény Ben Cristovao, dlouhodobě nejúspěšnější rapper Ektor, ostravský rapper Sergei Barracuda, jeden z nejvyhledávanějších mladých talentů zpěvák Sofian Medjmedj, který je označován za naději českého popu. Celým festivalem provede moderátor Milionovey. Hlavní hvězdou bude slovenské hip-hopové uskupení Kontrafakt – Rytmus, Ego a Anys. Celý večer pak zavře DJ Manene.

Druhá stage přinese DJ’S line up, kde se návštěvníci mohou těšit na sety dýdžejů Kharma a Spirit.

Nebude chybět ani chill zóna, která se otevře v prostředí krásné náplavky.

Mediálním partnerem je Evropa 2. Vstupenky jsou již v prodeji v síti GoOut.cz. Nově je možné zakoupit i v kulturním informačním centru v Kadani.


Added: 06.06.2024, martin

Related photos