Druhá tráva oslaví 33 let svými největšími koncertynovinka

Na svém kontě má 20 alb, její členové jsou několikanásobnými držiteli ceny Anděl a v roce 2021 frontman Robert Křesťan dokonce vstoupil do Síně slávy. Řeč je o kapele Druhá tráva, která letos slaví 33 let na scéně. Skupina si výročí připomene dvěma výpravnými koncerty. Ve čtvrtek 5. prosince odehraje svůj zatím největší samostatný koncert v pražské Foru Karlín. O den později, 6. prosince, pak zamíří do brněnského Mahenova divadla. Vstupenky jsou v předprodeji pro brněnský koncert na webu ndbrno.cz a pro Prahu v sítích Ticketportal a Ticketmaster. O podobě playlistu budou moci rozhodnout fanoušci na webových stránkách a Facebooku Druhé trávy.

Přípravy na oba koncerty kapele zaberou celý rok. Druhá tráva na nich využije projekce a stage design, na kterých spolupracuje s VJkou a animátorkou Lindou Arbanovou. Sestavu na obě show navíc posílí o další hráče a hosty. „Jejich jména však budeme zveřejňovat postupně," říká manažer kapely David Němeček.

Fanoušci Druhé trávy se do příprav obou koncertů mohou zapojit už nyní. Skupina na svém facebooku a webu spouští anketu, ve které mohou hlasovat, co by na nich chtěli slyšet. „Robert Křesťan předvybral více jak devadesát skladeb. Jsou tam i takové, které kapela dlouho nebo dokonce vůbec nikdy naživo nehrála. Každý může vybrat pět svých oblíbených," vysvětluje Němeček.

Link na anketu: https://www.druhatrava.cz/novinky/druha-trava-33-let-anketa

Druhou trávu po celou dobu existence charakterizují dva výrazné znaky autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně absolvovala turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti, jako jsou Peter Rowan, Tony Trischka nebo Charlie McCoy.


Added: 10.07.2024, martin

Related photos