KABÁT, KRYŠTOF, STROMBOLI, PLÍHAL A MONKEY BUSINESS NA VINYLUnovinka 15.12.2015, Marek

Vydavatelství Warner Music letos na podzim vydalo několik zásadních nahrávek na vinylu.
Výběr hitů skupiny KABÁT Suma Sumárum patří k vůbec nejprodávanějším titulům posledních let. Zahrnuje největší hity jako jsou skladby Má jí motorovou, Děvky ty to znaj, Colorado, Na sever, Šaman, Pohoda, Láďa, Žízeň. Tato mimořádná kompilace vyšla nyní na 3LP.

Skupina KRYŠTOF má svoje „best of“ Poločas na dvojLP. Kromě všech absolutních hitů jedné z nejpopulárnějších skupin současnosti přináší i rarity v podobě polských verzí některých z nich.

Legedární skupina STROMBOLI vydala po mnoha letech novinkové album Fiat Lux, a to nyní, v roce 30. výročí jejího založení, vyšlo i na LP. Výjimečné výkony Michala Pavlíčka, Báry Basikové, Jiřího Veselého a Klaudia Kryšpína, Pavlíčkova hudba a texty Vlastimila Třešňáka a Petra Kolečka.

Mimořádný a vůbec první výběr dnes již folkové legendy KARLA PLÍHALA sestavila další legenda, tentokrát publicistická, Jiří Černý. Skříň s beduíny vystihuje Plíhalův talent básnický i hudební. Pro obal alba se navíc podařilo získat nikdy dříve nezveřejněné fotografie Karla Plíhala od Martina Homoly. Album vyšlo na dvojLP.

Vinylové podoby se dočkala i letošní studiová novinka Sex or Sport? Never! skupiny MONKEY BUSINESS s hosty Gáborem Presserem, Martou Kubišovou, Wabi Daňkem, písničkářkou Muchou a Mikem Sternem. Součástí obalu je výrazná titulní strana se zlatou ražbou a dále malba Family Portrait oscarového výtvarníka Theodora Pištěka. Na LP vyšel letos i debut skupiny, album Why Be In When You Could Be Out.


Related photos

fotofoto
fotofoto
foto