Ostravská kapela Marian&333 natáčela na Stodolní ulici nový videoklip !novinka

Ostrava - Pop-Rocková kapela Marian&333 se po čtyřech letech chystá vydat svou druhou desku a v minulých dnech probíhalo natáčení v blízkosti ostravské Stodolní ulice.

První CD „Kalendář“ z roku 2012 povznesla kapelu do povědomí fanoušků hlavně z Moravskoslezského kraje, a nyní by kapela chtěla prorazit do celé ČR. Kapela Marian&333 má na kontě již tři kreslené videoklipy (Chudý a Bohatý 2012, Kalendář 2012 a Ovečky lásky 2013). „Nyní bychom chtěli nasadit laťku o něco výš, proto jsme se rozhodli, že natočíme hraný videoklip pod taktovkou profesionálů. Klip se vztahuje k připravovanému albu a pilotní písnička se bude jmenovat Láska na splátky.“ říká frontman kapely Marian Olašin.Že to kapela myslí opravdu vážně, dokazuje spolupráce s režisérem Martinem Stuchlým, který má na kontě již řadu videí, za které získal i několik ocenění na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

V hlavní roli se objeví mladá herečka Marie Majerníková, která vystudovala Pražskou Mezinárodní konzervatoř a působila v Pražském divadle V Korunní, epizodní roli si zahrála v seriálu Doktoři z počátků a objevila se v klipu vedle Marka Ztraceného či známého Ostravského rappera Chachara. Druhou postavu ztvárnila Michaela Brusová, která již dříve účinkovala v několika videích Martina Stuchlého, třetím vybraným se stal Martin Hora.

„Podle scénáře jsme potřebovali obsadit tři mladé lidi, dvě slečny a jednoho muže. O Marušce jsme byli rozhodnuti ihned, protože nás okamžitě zaujala na castingu, je to ohromně talentovaná a spolehlivá herečka. S Míšou jsem spolupracoval již v minulosti a hlavně to byl typově přesný opak od Maruščiny role (smích). Největší problém byl ovšem u role muže, měli jsme vytipováno několik regionálně známých tváří, ale vinou nemocí a u některých i pracovním vytížením, jsme museli na poslední chvíli improvizovat, proto mi Marián doporučil svého kolegu z branže Martina Horu, který sice s herectvím nemá žádné zkušenosti, ale se svojí rolí si poradil skvěle, je až překvapivé, kolik scén se nám podařilo natočit na tzv. První dobrou.“ Říká režisér a kameraman Martin StuchlýPříprava videoklipu probíhala již od brzkých ranních hodin v Corrida Music Clubu, který se nachází na Musorgského ulici v centru Ostravy. „Pro nás to byla jasná volba, protože klub jako jediný naprosto odpovídal představám scénáristy, hlavně jeho majitelé nám ve všech směrech vyšli maximálně vstříc, což s našim týmem není vždy jednoduché“ Komentuje s úsměvem Marián Olašin.

Natáčení bylo naplánováno od 10:00, ale vizážistky ze studia Brilliant a kadeřník Dalibor Šták měli stále plné ruce práce s přípravou hlavních aktérů, proto se začátek asi o hodinu a půl posunul, což ovšem nevadilo ani komparzu, který tvořili hlavně příznivci a přátelé kapely Marian&333, jelikož pro ně bylo od majitelů Corridy připraveno bohaté občerstvení. „Potřebovali jsme do klipu zahrnout i vedlejší role, proto jsme předně oslovili naše fanoušky, kteří nás hrozně mile překvapili, protože se jich tu nakonec sešlo rovných dvacet. Někteří si dokonce kvůli natáčení vzali v práci dovolenou!“ Říká baskytarista kapely Radek Koval.

První „klapka“ se ozvala přesně v 11:45 a natáčení se rozjelo na plné obrátky. Poslední scéna se dotáčela okolo 17:00, a jako naschvál trvala nejdéle, protože ji stále narušoval nárazový vítr. Na place celý den panovala velmi dobrá atmosféra, všichni účastníci plnili na jedničku pokyny scénáristy a hlavně se točilo dobré pivo a víno…

„Nyní se o zbytek musí postarat tým střihačů a zvukařů z Martinova studia. Máme přislíbeno, že snad koncem února by mohlo být vše hotové a my mohli písničku s klipem vypustit do světa. Křest bude pravděpodobně na přelomu února a března v Music Clubu Corrida. O všem se samozřejmě fanoušci včas dozvědí na našich stránkách www.marian333.cz .“ Uzavírá Marian Olašin


Added: 04.02.2016, Marek

Related photos