Band

Naděje

Aktivní roky: 2015 -



Naděje
Buď správcem tohoto profilu


Oficiální vznik kapely Naděje se datuje přibližně ke konci roku 2015. Tehdy o nich ještě nebylo slyšet, ale kluci už rok před oficiálním vznikem pilně připravovali své velké entrée. Z bývalé opavské kapely Totální Skrat se sešli zpěvák Petr a kytarista Filip, aby vytvořili něco velkého, co na české scéně ještě není. Kluci tedy dali hlavy dohromady a začali pracovat na svých písničkách. Měli velké ambice, proto tvorba trvala o něco déle. Výsledná podoba písničky je práce obou z nich. Petr přichází s textem a melodií a Filip jí dodává výsledný zvuk a dynamiku. Koncem roku 2015 se skupina doplnila o Tomáše Pavlíčka z kapely 2R, který do kapely přinesl svoje umění hry na bicí, a výsledné trio bylo kompletní. Všichni tři se takhle pustili do usilovné práce na setu písniček, který secvičili a na vánočních trzích v Opavě poprvé předvedli pod názvem Naděje.
Po prvním vystoupení přišel raketový vzestup. Do zpráv chodily pozitivní ohlasy spousty lidí. Všechno se ještě podpořilo, když v únoru roku 2016 kluci vstoupili do studia BOMB JACK, kde pod taktovkou producenta Wendela Dreiseitla natočili svůj první singl „Intimita“, který se obratem dostal do rádií Kiss a Helax. Intimita odstartovala v březnu jako novinka Kissparády rádia Kiss Morava, kde song okamžitě zaujal první příčku a začal se šířit v Kissparádách po celé republice. Mezitím Intimitu do svého denního playlistu zařadilo i rádio Helax 937 a poté, co po maximální možné době 9 týdnů začal song vypadávat z prvních příček Kissparád, ho Kissová rádia také zařadila do svého denního playlistu. Toto kapela považuje za svůj prozatím největší úspěch.

Po tom, co se bouchlo šampaňské, se všichni opět vrhli do práce. Ta přinesla kýžené ovoce. Kapela se v dubnu 2016 zúčastnila konkurzu do pořadu televize Óčko G2 Band Academy a po náročném improvizovaném výkonu uprostřed noci byli vybráni do tří top kapel, které budou po dobu 8 měsíců plnit úkoly zadané Majkláčem (Talent scout, producent, zakladatel Bandzone) a zároveň sbírat zkušenosti a feedback od vybraných hudebních osobností (Matěj Homola, Vladimir518, David Koller, Xindl X).

V červenci 2016 kapela vypustila do světa další skladbu. Ve zbylém čase ve studiu po nahrání pilotního singlu „Intimita“ si skupina pro svou radost nahrála také „Na konci světa“. Neměli v plánu ji v dohledné době vypustit, ovšem po několika rozhovorech v rádiích Kiss a Helax 937, kde se jich ptali na další tvorbu, ji několikrát předvedli a moderátorům se natolik zalíbila, že ji později stejně jako Intimitu zařadili do svých playlistů a kapela 3. července 2016 oficiálně zveřejnila další song také na svém Facebooku.

Jedním z úkolů soutěže G2 Band Academy na hudební televizi Óčko bylo natočení zbrusu nového singlu a videoklipu. Kapela se velice cílevědomě pustila do práce a výsledkem je singl ,,Pardon dámy", který můžete slyšet na bandzone.cz/skupinanadeje.
Natáčení videoklipu k této písni trvalo neuvěřitelné tři týdny a kluci si pro jeli až do severního Polska. Záměrem bylo netradiční ztvárnění příběhu, režisér Radim Kaller se rozhodl jít tedy více do hloubky textu písně a pomocí symboliky a metafor se dostat k pravé podstatě věci. Celý videoklip tedy znázorňuje pouť muže, který zakusil příliš mnoho pro nic.
Prolínání dvou světů, dvou realit, ukazuje volbu životní cesty člověka, který hledá svůj ,,strom života”. Slogan ,,pardon dámy, že nejsem známý” vystihuje omluvu sebe sama a omluvu všem ostatním životním cestám, pro které tento muž zůstal skryt. Dva světy, dvě reality, se prolínají na základě symbolů, přes které se muž dostává z jedné do druhé. Sám už neví, která realita je skutečná a která ne. Nakonec zjistí, že vše k čemu se v životě upínal, vše k čemu celý svůj život směřoval, je dávno pryč. Jeho strom života shořel, zemřel.

Klip měl premiéru na TV Óčko 26. září 2016 a najít ho můžete i na youtube.com/nadejeskupina.

Added: 26.04.2017, martin