Band

Roxor

Year: 1988Roxor
Buď správcem tohoto profilu


Formování začalo už poněkud dřív ale oficiálně se vystupování původně hodně speedově zaměřené party počítá od roku 1988. Kapela v té době hraje ve složení Radek Vaníček-zpěv,Dan Reissaus-kytara,Michal Žáza-kytara,Roman Matěj Veselý-basa a Honza Severa-bicí. Honza jako talentovaný malíř a se ještě postaral o vyhlášenou pódiovou scénu které vévodil svého času obrovský zubatý lebkoun a zároveň může za kompletní grafickou podobu loga i prvního alba natočeného u Petra Jandy v roce 1991 za pouhé tři dny. “Out Of Periphery“ je ale zároveň jediným a posledním studiovým záznamem kapely s hlasem Radka Vaníčka, protože ten záhy skupinu opouští a nastává první nečekaná pauza v dobře rozjeté skupině. Několik pokusů najít nového zpěváka ztroskotalo a tak kapela opravdu končí.

Jenže Danovi i Honzovi myšlenka na znovuobnovení dobré party stále nedá spát a tak se jednoho večera v roce 1996 po koncertě rockové témeř legendární party TELEGRAF rozhodnou oslovit Ondru Marka jestli by ve volných chvílích neobsadil post zpěváka v ROXORU. Po nadšeném souhlasu se vybudoval repertoár spíš hard and heavy zaměření a začala poměrně krátká série koncertů. Nešťastný úraz Dana Reissause který způsobil nemožnost pokračování ve hře na kytaru udělal tečku za zhruba ročním působením nového seskupení. Zůstal jen demosnímek ze zkušebny který jsme zplodili za víkend kdy pivo teklo proudem. Nahráli jsme ho stylem „všichni najednou“ a Ondra dokonce během zpěvu ještě celou nahrávku obsluhoval od mixu......taky podle toho vypadá.

Léta běžela, ruka Danova se opět mohla chopit kytary a hrábnout do strun a zbytek týmu mezitím už sice usazený v různých jiných seskupeních neodolal lákání zůčastnit se jako hosté jednoho mimořádně vyýznamného výročního koncertu ke třicetinám TELEGRAFU. V něm už v té době hraje na basu i Roman Matěj Veselý a tak spřízněnost kapel dává naději k novému začátku. Původně jen na jeden koncert,ale nakonec až do dnešních dnů se znova rozběhla kovová mašinérie z nymburských hradeb. Jen místo hodně zaneprázdněného Honzy Severy usednul po výročním koncertu za bicí soupravu Julda Botoš z poděbradské kapely SIBET . A v této sestavě ROXOR můžete vidět i v roce 2009.

Added: 22.10.2017, martin