Band

Kučerovci

Year: 1946Kučerovci
Buď správcem tohoto profilu


Kučerovci, původním názvem Philippines Hawaiians, později Skupina Václava Kučery respektive Vokálně instrumentální skupina Václava Kučery, je česká folková a folklórní hudební skupina, která se od počátku své existence zaměřuje zejména na přednes exotických písní z iberoamerické oblasti Latinské Ameriky (Střední a Jižní ameriky), dále z oblastí Tichomoří resp. z Polynésie, Havaje, Tahiti a Indonésie.

Skupina byla založena v roce 1946 z podnětu manželů Václava a Marty Kučerových v Praze. V 50. a 60. letech letech byla skupina dlouhodobě velice populární.

Zpočátku vystupovala především po různých estrádách, hrála v cirkusech Praga, Volf a Ctirad. Posléze začala nahrávat na gramofonové desky a vystupovat v Československém rozhlase, později i v Československé televizi. Skupina také spolupracovala s cestovatelskou dvojicí Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund.

Po Sametové revoluci se skupina rozpadla a prošla existenční krizí, nicméně kapelníkovi J.Hromasovi se podařilo skupinu obnovit v jiném složení.
Za více jak 60 let dlouhou historii skupinou prošlo bezmála stovka různých zpěváků a hudebníků. Po smrtí zakladatele skupiny Václava Kučery v roce 1983 se stal kapelníkem Jan Hromas. Po něm oznámila v roce 2017 převzetí vedení skupiny jeho dcera Šárka Hrdličková.

Added: 30.10.2017, martin