Buď správcem tohoto profilu

Band

OverhypeYear: 2004Overhype
Tři kamarádi ze střední školy se jednoho dne dohodli na založení hudebního uskupení, které začalo fungovat začátkem září 2004, tenkrát ve složení Marťas (bicí), Pavel (basa), a Martin (kytara). Po několika zkouškách přibyl další člen, Lukáš aka Calwi, Pavlův brácha, který se ujmul zpěvu.

Po neshodách s kytaristou Martinem ho po asi třičtvrtě roce nahradil Honza aka Larwogn, který byl zbytkem kapely vídán na různých hudebních diskuzích. V tomto složení tedy kapela fungovala jakožto revivalová banda někdy od května 2005.

V únoru 2008 si kapela po relativně úspěšných letech hraní prochází nelehkými časy. Nějak to není ono, pořád nejsme schopni dát dohromady vlastní songy. Hudební neshody kytaristy a zbytku kapely brání skládání vlastní tvorby a vyústí až v (přátelský) rozchod s Larwognem. Chvíli to vypadá dost napjatě a počítáme i s tím nejhorším, s rozpadem. Netrvalo ale dlouho a objevujeme inzerát pana Cibula, který se chopil kytary.

S příchodem nového kytaristy začíná kapela pomalu ale jistě vyplňovat repertoár vlastními songy a na přelomu roku 2008 a 2009 vydává svůj zcela první počin: demo CD Hardly Manageable Drug. Samotný rok 2009 se již nese v trochu jiném duchu. Přibývají fanoušci, spousta koncertů a dokonce i nějaké ty letní festivaly. Nesmíme také opomenout krátké působení páteho člena overhype, DJ Dummyho, který s kapelou vystupoval cca rok.

Rok 2010 pak kapela zasvěcuje vydání první plnohodnotné desky MISSTAKE. Po vypuštění desky do světa přichází asi rok intenzivního koncertování, doplněné i o pár výjezdů do sousedního Německa. Koncem roku 2011 se pak dostavuje velký úspěch v podobě koncertního turné po Ukrajině a Rusku.

Na přelomu roku 2011 a 2012 kapelou otřásá krize, která skončí až v březnu odchodem basáka Pavla. Krátce po této události si kapela jede splnit svůj sen - předskakování jednomu z našich vzorů - kaliforské formaci (hed)PE v ukrajinském Kyjevě.

Od června 2012 je sestava opět kompletní a v plné síle. Post basaká zaujímá Ondra a kapela v létě 2012 natáčí a později i vydává EP s názvem Social Influenza.
2017-12-11, martin