Band

Behind the Door

Year: 2008Behind the Door
Zdroj: Kontra Production


Buď správcem tohoto profilu


Představte si, že je vám čtrnáct. Na základní umělecké škole, kam chodíte, potkáte pět kamarádů přibližně stejného věku a začnete s nimi zkoušet hrát. O 14 let později jsou z vás všech profesionální muzikanti a kapela funguje dál. To přesně se stalo kapele Behind the Door.

Dnes má kapela na svém kontě tři desky. Poslední deska s názvem "Proti proudu" vyšla na podzim 2016 a napsali o ní:
"Proti proudu je celkově velmi vyvážené a neuvěřitelně pestré album. Poslechnete ho celé doslova na jeden nádech." Lukáš Duchoň (Musicologica.cz)
"Znamenité instrumentální příběhy...lahodně barevné, melodicky klenuté a odlehčené kompozice..Bravo!" Jan Hocek (jazzport.cz)
"Na nové desce se sešly nádherné, melodicky impozantní skladby..." Milan Bátor (Ostravan.cz)

S těmito deskami Behindi pravidelně objíždějí české a slovenské (nejen jazzové) kluby a festivaly (např. Prague Proms, Colours of Ostrava, JazzDock) a absolvovali zahraniční turné po pobaltských republikách.
Členové kapely jsou absolventy jazzového oddělení brněnské JAMU a Ježkovy jazzové konzervatoře Praha. Ondřej Klímek je členem legendární kapely Vltava (nominace na Anděla 2016), kromě toho pravidelně spolupracuje s Kamilem Střihavku, Michalem Pavlíčkem a BSP nebo Otou Balagem. Lukáš Čunta je členem kapely Čechomor, Matěj Drabina aktuálně stoupajícího projektu David Stypka & Bandjeez (také nominace na Anděla 2016).

Behind the Door se neustále vyvíjí a posunuje, jak po stylové, tak po zvukové stránce. Je prostorem pro realizaci tvůrčích záměrů jejích členů. Když se k tomu přidá fakt, že hudebníci v současné sestavě spolu hrají prakticky od dětství, což má dalekosáhlé důsledky pro hudební komunikaci a sehranost, výsledkem je hudba s mimořádným potenciálem, originalitou a nábojem.

Added: 11.03.2018, martin