Band

InnerSphere

Year: 2016InnerSphere
Buď správcem tohoto profilu


InnerSphere je plzeňská tvrdě metalová kapela mísící prvky thrash/melodic-death/heavy metalu s určitou progresí, growlovými a screamovými zpěvy a výrazně kytarovou tvorbou. Kapelu zakládají na konci roku 2015 kytaristé/zpěváci Míra Litomerický (Return To Innocence) a Tomáš Sršeň (ex-Mean Messiah) a vzniká prvotní tvorba. Od května 2016 je kapela koncertně aktivní, ustálila se sestava s Tomášem Lebenhartem na bicí (Alter in Mind) a Davidem Hradílkem (ex.Törr, Vidock, Adagio Funebre) jako hostem na baskytaru a hrají se koncerty různě po Republice.

V říjnu 2016 je na vlastní náklad natočené a vydané debutové EP zvané jednoduše „EP“ obsahující 4 skladby + intro. Toto EP je v současnosti volně k poslechu pro snazší prezentaci kapely. Ihned po vydání jsou venku první recenze na tento debut (viz níže pod odkazy). Na podzim 2016 se InnerSphere podívali poprvé i za hranice ČR a rozšiřují seznam míst, kde koncertují i mimo domovinu a nové koncerty přibývají.

V listopadu 2016 dochází ke změnám v sestavě: na baskytaru přichází jako stálý člen Kaťass (Self-Hatred, ex-Llyr) a na kytaru místo T.S. - Lukáš Mai (Sinetrium). V této nové sestavě se navazuje na novější tvorbu, pokračuje se ve skládání a přípravách materiálu pro první dlouhohrající desku, jejíž natočení je v plánu na konec roku 2017.

Added: 16.03.2018, martin