Band

Schlak

Year: 2012Schlak
Buď správcem tohoto profilu


V tomto souboru se vystřídalo nemálo více, či méně známých hudebníků, kteří i nadále hrají v dalších kapelách, především teplické scény.

Všem těmto patří veliký dík za to, že po sobě zanechali výrazné stopy ve tváři skupiny. Jako prvopočátek všeho dění se traduje rok 1993, kdy všemu začal vlévat krev do žil Standa Mikota, dnes již vlastně jediný prapůvodní clen tohoto společenství. V tomto období, cca v letech 1993 - 2000 si skupina podmaňovala sympatie publika a fanoušku, především v Severních Cechách, za významného autorského přispění bratra Standy Mikoty, zvaného Jürgens, jakožto i skvělého universálního kytaristy Radka “Meduzy“ Málka (dnes WotyX). Další nedílnou součástí skupiny byl celou řádkou let známý lamač dívčích srdcí skvělý bubeník Daniel Sixta (dnes Big Water), s nímž jsme užili mnoho.

V roce milénia dospělo rozhodnutí Standy Mikoty věnovat se pouze zpěvu k vrcholu a pověsil tak basu na pomyslnou skobu.

Kapitolou samo pro sebe bylo angažování basisty Aleše “ Aleeshek-a“ Pishela, který se v té době nacházel v plné sile a svojí pověstnou hektičností a nesnášenlivostí s čímkoliv a s kýmkoliv, nastartoval nejednu změnu tohoto spolku.

Velkým plusem pro kapelu bylo, že se ozval známý producent “všeho“ Teodor Korn a tak vlastně tento zapálenec všeho kolem muziky dokopal skupinu k mnoha zdařilým výstupům v pražských rockových klubech i na scénách letních festivalů, čímž tak posunul hodnoty kapely o pár krůčků kupředu. Tento pomyslný nápor na skupinu nechtěně spustil další vlnu personálních změn. Na jaře roku 2006 osud přihrál dva nové kámoše a to kytaristu Pavla Petra Jarmila Kačína (eX-F.S, Keke) jeho kumpána Zbynka “Ušáka“ Zajíce (eX-Jejkote Mankote,Keke), který si svým eskamotérstvím za bicí soupravou vysloužil novou přezdívku, ing. Králík.

Díky abnormální zálibe jednotlivých členů spočívající v navštěvování společenských zařízení se nácvik repertoáru posunul na konec léta.
V tomto složení má Schlak za sebou několik “cvičných“ vystoupení a hodlá se i nadále věnovat nesložité hudbě, kterou si na popud nesčetných dotazů nezasvěcených pořadatelů zaškatulkoval jako “BOBCAT CORE“.

Textově se výhradní autor textu Standa Mikota lehce dotýká jak pohádkových motivů, tak i svého ateismu, ale více se z jistých důvodů do hlubšího tzv. filosofování nepouští. Přesto je v každém textu ukryto něco, byt‘ na první poslech vyznívají jednoduše, co si sám autor dokáže vždy obhájit a každému jednotlivý text humorně vysvětlit.

Jak v textech tak i v hudbě samotné se Schlak nepouští do zbytečných komplikací, což má jeden jediný důvod - “nechceme případným muzikantům Schlak revival nic ztěžovat“.

V roce 2008 dochází k posílení kapely o staronového člena Jirky "JURGENSE" Mikoty, který se vrací do kapely po menší přestávce, krerou využil k posílení svého hudebního umu ve hře na basu, což hodlá v kytarové podobě použít ve SCHLAKu .

Další změnou byl rok 2010, kdy se rozhodl opustit SCHLAK Aleš "Aleeshek" Pischel , a krátce na to ho po náročném výběrovém řízení nahradil Míra "Murun" Šenk , doposavad působící v teplických formacích Day after death a Bleet. Následně koncem roku se nezištně rozhodl opustit kapelu i Pavel Káča Kačín. Takže rok 2010 se stal dalším milníkem v působení kapely a i přes veškeré problémy kapela podporována fanoušky koncertuje a tvoří dál.

Na jaře roku 2011 soubor opět posílil a to o post kytaristy Venci Panchartka (dříve působil v N.O.B.) a na podzim dochází ke změně basisty, kdy Míru Muruna Šenka nahrazuje mladý a nadaný tepec hlubokých tónů Mike Djent Mareš.

Od konce roku 2016 se vystřídal opět post basisty - nově se tohoto úkolu ujal Michal Zyka.

Added: 30.03.2018, martin