Band

I.V.M.

Year: 2014I.V.M.
Zdroj: Wisemusic, s.r.o.


Správce tohoto profilu
svatopluk


I.V.M. je moravská popová kapela, kterou roku 2014 založili Radim Pacal a Svatopluk Hřebačka. V roce 2015 vyšlo jejich první album s názvem “TICHÝ PROUD”. Tehdy kapela poprvé na sebe upozornila svými melodickými písněmi se spoustou různých žánrových propojení a českými texty. V roce 2017 se kapela vydala na cestu singlových produkcí a vše začalo písní “Žijeme jen jednou”, která začala okupovat rádia a zde začala spolupráce s producentem Lukášem Chromkem. Následovaly hity jako “ČIVAVA” nebo letní singl roku 2018 “POJĎ NIC NEDĚLAT”.

I.V.M. Live 2018
Písně si hrají na hraně žánrů popu, funky, reggae, které vznikají z tvůrčích schopností nejen díky dvěma zakladatelům kapely, ale i díky klávesákovi Martinovi Kučerovi. Dalším nosným prvkem všech písní jsou autorské dechové aranže v podání Jiřího Majzlíka.

I.V.M. Live 2018
Kapela je oceňována také za svá živá vstoupení, která jsou plná energie a hudební vyzrálosti, díky čemuž se rychle dostala na velká pódia. Kapela hraje v osmi členném složení, kde mimo zpěvu a akustické kytary (Radim Pacal a Svatopluk Hřebačka), hrají Jan Doležal (bicí), Vojta Kabelka (basa), Martin Kučera (klávesy), Roman Kratochvil (el. kytara), Jiří Majzlík (trubka), Adam Florus (tenor saxofon).

Kapela si dává záležet i na samotných videoklipech, kde díky Pavlovi Kašparovi (scénář) a Radimovi Věžníkovi (režie, kamera), vytváří další rozměr samotného singlu.

Added: 12.07.2019, martin