Band

Ideafatte (IF)

Year: 2005Ideafatte (IF)
Buď správcem tohoto profilu


V roce 2005 položili základ kapely freestyler Idea a ex - producent legendárních De Fuck To DJ Fatte, do finální podoby je dopnil vicemistr českého ITF Dj Aka. V březnu roku 2006 tato zlínská trojice vydává singl "Máme Vás / Pocta Favoritům / Ty Chceš Já Mám", kde zejména prvně zmíněná skladba zaujala širokou veřejnost. Někdo by řekl odrhovačka a monotónnost, někdo zase originalita a dobrý zvuk navrch, nicméně singl předeslal do značné míry, jakým směrem se bude tvorba IF ubírat. Záhy poté kapela objíždí pomalu celou republiku, připisuje si koncertování na hyper festivalu Hip-Hop Kemp a jejich fame přesahuje lokální hranice jako mávnutím kouzelného proutku. Začátkem roku 2007, kdy vydávají debutové plnohodnotné Lp, jejich jméno zná každý druhý cikán z Karlína.

Na sklonku června roku 2006 vydává Idea na vlastním labelu Ty Nikdy Records mixtape s názvem "Malý Pepek vol.1" a netají se inspirací od Little Dereka, tedy pecky od bristého Swaye, jemuž patří i první stopa na tapeu. Deska zaznamenává slušný úspěch a připravuje půdu pro další vinyl singl IdeaFatte & DJ Aka Sex o Textu, Útěk z Věznice Bota a Diary of a MC s hostujícím UK rapperem EmDeem.

Dalo by se říct, že dvě třetiny crew tvoří prodavači hadrů, kdo nepochopil název debutové desky "365", může klidně veřit, že inspiraci pobrali tvůrci na cenovkách, během působení ve svém zaměstnání. Ideův původ odhalil hned z druhé fráze každý soustředěný posluchač, protože intonace je zjevně moravského zrna. Nálepku první grime v čechách nosí samozvaní průkopníci od prvního dne. Třistašedesátpětce pomohl několika rýmy i papa Indy, tudíž recenzenti nemohli moc peskovat, i když podle mého názoru desce chybí do označení grime velmi mnoho. Po téměř roční spolupráci kapelu opouští Dj Aka a skupina jezdí koncerty už pouze ve složení Idea a Fatte. Novinkou je klip ke skladbě "Pachatel Neznámý", prostřednictvím něhož Idea podává další špetku originality jemu vlastní.

Added: 04.04.2014, martin