Band

Island Mint

Aktivní roky: 2020 -Island Mint
Zdroj: UHO music


Buď správcem tohoto profilu


Písničkář Matyáš Adámek se na pražské alternativní scéně pohybuje už několik let, v minulosti například jako frontman kapely Humdrum Lighthouse. Pod pseudonymem Island Mint tvoří hudbu inspirovanou popem 60. a 70. let, do které vkládá prvky psychedelie, shoegazeu i garage rocku.

Můžete ho osočovat z naivity a eskapismu a on se s vámi nebude přít. Island Mint nespatřuje smysl v komentování nebo přetváření vnějšího světa, ale v odhalování světa vnitřního – v celé jeho nedokonalosti a rozporuplnosti. Hudba je pro Matyáše terapie, je to nejupřímnější způsob komunikace, odhalení vlastních slabin a vyrovnávání se s vlastní zranitelností.

Po tom, co Matyáš v roce 2020 vydal debutové EP Hazy Days s pěti prosluněnými skladbami, které balancují na pomezí mlhavých vzpomínek a snů, dal dohromady pětičlennou formaci ve složení Jakub Bolbol (Branko’s Bridge), Tomáš Kovařík (Caldera Band, Goldhorn), Honza Podskalský (Cold Meat Party) a Ondřej Lahoda (Soul Ožil, The Blue Igloo), se kterou svou hudbu prezentuje na koncertech. Úzká spolupráce s muzikanty z různých prostředí posunula celý projekt na novou úroveň. V současnosti se jedná o plnohodnotnou kapelu, která pracuje na nové dlouhohrající desce, která vyjde v roce 2022. Ale už dnes můžete skladby z ní slyšet na koncertech.

Added: 07.07.2022, martin