Band

Soul Collection band

Year: 2002Soul Collection band
Správce tohoto profilu
Blumarik


Čtyřčlenná kapela z Prahy, která pod tímto názvem vznikla v roce 2002. Jak již název napovídá, její hlavní specializací je převážně repertoár vycházející ze soulu, funku ale také latinsko amerických rytmů jako je – samba, bosa nova a salsa. Do svého repertoáru kapela též zařadila kromě svých vlastních skladeb i nezapomenutelné hity předních soulových a jazzových legend jako je – Al Jarreau, George Benson, Roy Ayers, Grover Washington Jr., Crusaders, Stewie Wonder, Bill Withers.
Hlavním leaderem a protagonistou kapely je zpěvák a saxofonista VLADISLAV DRTINA ( zpěv, saxofon, percusion), který účinkoval již v mnoha hudebních projektech a kapelách jako např. The Party band,Latin Wave, Jupiter, Bigband českého rozhlasu, aj.

Další členové kapely jsou:

MIROSLAV LACKO ( piano, organs, keyboards)
VLADIMÍR KLIMENT ( bass )
ALOIS HEDERVARI (drums , percusion, conga )

Její členové nejsou v hudební branži žádnými nováčky. Spolupracují s dalšími renomovanými hudebníky a kapelami různých hudebních žánru jako je Latin Jazz, Blues a Big band.
Kapela Soul Collection se též úspěšně prezentovala na mnoha hudebních festivalech a hostuje v předních pražských i mimopražských clubech.

Kromě klubových vystoupení má kapela Soul Collection repertoár laděný výhradně k tanci a prezentuje se na mnoha prestižních firemních akcích kde dovede pobavit a roztančit temperamentními rytmy. V bohatém repertoáru kapely je též spoustu dalších hudebních stylů jako jsou jazzové standarty, světové evergreeny, blues, pop a dance music.

Added: 05.05.2014, Blumarik