Band

Donaha

Year: 2011Donaha
Zdroj: Warner Music Czech Republic s.r.o.


Buď správcem tohoto profilu


Kapela se dříve jmenovala On the Way. On The Way byla studentská pop-punková kapela z Bruntálska. Založená byla bratry Jelenovými v roce 2011, v současném složení hraje od poloviny 2012. Začínali jsme s anglickými texty, naše poslední dvě CD jsou již pouze v češtině.

Pod názvem Donaha vystupuje od roku 2014. Navzdory svému mládí zvítězila v celorepublikové vyhledávací soutěži Mercedes-Benz Live Space 2014. Jednou z cen za vítězství bylo rozsáhlé tour po boku kapel zakázanÝovoce a Imodium. Donaha letos vydají svou debutovou desku, na níž momentálně vytrvale pracují.

Na prvním singlu si kluci dali opravdu záležet. Nese název Příběh z křídel a podílel se na něm legendární slovenský producent Randy Gnepa, známý ze spolupráce s Katarínou Knechtovou nebo No Name. O mix a mastering se postaralo prestižní slovenské studio Negativetunes.

„Rozhodli jsme se dát do singlu úplně všechno a udělat jej bez kompromisů. Jsme přesvědčeni, že se to povedlo a výsledek stojí za to,“ říká k natáčení singlu frontman kapely Matěj Jelen.

Ani videoklip k prvnímu singlu kluci nepodcenili. Kromě scénáře, který si kapela napsala sama, je dílem renomovaného klipového tvůrce Martina „Mártyho“ Linharta (Anna K, Clou, Škwor atd.). Hereckými výkony klip podpořili také známé osobnosti, například Kuba Ryba z kapely Rybičky 48 nebo herečka Vilma Cibulková.

Na konci minulého roku se kluci zúčastnili národního finále celosvětové soutěže GBOB (Global Battle of the Bands), kde obsadili skvělé třetí místo.

„Vším, co se teď kolem nás děje, ať je to turné, natáčení singlu nebo klipu, se nám plní velký sen. Díky vítězství v Mercedes-Benz Live Space si můžeme dovolit spolupracovat s uznávanými lidmi z hudební branže. To je pro nás velká škola a zkušenost,“ komentuje aktuální dění bubeník kapely, bratr Matěje, 15letý Štěpán.

Added: 29.06.2014, Marek