Band

Rhythm Desperados

Year: 2003Rhythm Desperados
Buď správcem tohoto profilu


Rhythm Desperados je skupina složená z předních jazzových hudebníků s žánrově širokou bohatou hudební praxí, v jejichž hře se misí prvky funku, latin music a jazzu.

Kapela se zapsala do povědomí pod názvem Tonya Graves & her Rhythm Desperados v roce 2003,

kdy vznikla díky iniciativě Michala Hejny. Ten měl coby neúnavný manager a organizátor tu možnost při koncertech Monkey Business stále obdivovat nevyužitý sametový hlas okouzlující Tonyi Graves. Vlednu 2003 se tak dali dohromady hudebníci, které spojuje obdiv k hudbě ovlivňující jejich hudební vývoj. V minulosti se jejich cesty a názory mnohdy propojovaly, ale nikdy nenašli čas a odvahu zahrát si hudbu, kterou mají rádi. Repertoár tohoto, slovy Hirama Bullocka „ cover bandu“, tvoří skladby moderního jazzu, soulu, funku a blues od Duke Ellingtona, přes Al Jarreaua, George Bensona, Stevieho Wondera až po Stinga. Po několika velmi úspěšných koncertech po klubech a na jazzových festivalech (květen až listopad 2003) se kapela na dva roky odmlčela. Tonya se věnovala Monkey Business a mateřství, hudebníci svým projektům a vystupovali pod názvem AghaRTA Gang. Nabídka vystoupení na Philips jazz festivalu v listopadu 2005 byla však jedním

z hlavních důvodů proč se hudebníci sešli opět na podiu pod názvem Rhythm Desperados feat. Tonya Graves s rozšířeným repertoárem o skladby Borise Urbánka a s hostem saxofonistou Michalem Žáčkem.

Podzimní vystoupení na Philips festivalu a v AghaRTA Jazz Centru byla úspěšná, ale ukázala, že po dvouleté pauze se již těžce hledá společná hudební cesta.Od sklonku roku 2006 začínají pod názvem

Rhythm Desperados Repertoár koncertů je nyní tvořen převážně skladbami Borise Urbánka pocházejících z alba UV Drive / Emil Viklický a Boris Urbánek / a populární jazzovými evergreeny jako Birdland, Chamaleon, Sunny, Watermelon man a další.

Added: 11.11.2014, martin