Band

Mirai

Year: 2014Mirai
Zdroj: Universal Music


Buď správcem tohoto profilu


MIRAI je 3členná kapela, která vznikla v roce 2014 na základech členů skupiny Dolls In The Factory (Šimon Bílý a Mirai Navrátil), kteří chtěli věci posunout novým směrem vůči českému publiku. K této dvojici se záhy přidal i basista Michal Stulík.

Zpěvák a spoluautor Mirai Navratil, který už svou vizáží nezapře exotické kořeny, je původem z Japonska (matka Japonka, otec Čech). Šimon je z muzikantské rodiny konzervatoristů, kde všichni působí v různých kapelách, a tak začal s hudbou už v nejranějším období. Kapela pochází z hudebně úrodné severomoravské pánve, konkrétně z Nového Jičína resp. Frýdku-Místku. Spolupracují mj. s Richardem Krajčem, kterého její členové zaujali už za dob Dolls In The Factory, kdy si skladbu této kapely vybral do filmu Křídla Vánoc, a zároveň je vzal coby předkapelu na druhou část turné Inzerát na jaře 2014. Zlom nastává na podzim v roce 2014, kdy podepisují kontrakt s vydavatelstvím Universal Music, věnujícímu se stále aktivněji novým výrazným talentům.

MIRAI vznikli v podstatě jako pokus o nový směr Šimona a Miraie s českými texty v hudebně produkční spolupráci s Honzou Balcárkem (ex-Johny Said The Number, nyní Light and Love) a za koproducentského dohledu Richarda Krajča. „V písni Dítě robotí nejde o převratně novou myšlenku. Nicméně si myslím, že je aktuální a mě samotného se velmi dotýká v životním rozhodování. Sám se ocitám na rozcestí, kdy je třeba dělat velká rozhodnutí. To je jedna z hlavních myšlenek, která mě vedla k tomu napsat o tom písničku,“ naznačuje frontman kapely. Působivý a emotivní videoklip ke svému debutu „Dítě robotí" kapela natočila ve spolupráci s talentovaným režisérem Adamem Ligockim, který ke zpracovaní uvádí: „Každý z členů kapely postupně prožívá tři mikropříběhy v různých prostředích. Svým vzdorovitým jednáním se snaží vymanit z davu. Klip podtrhuje choreografie taneční skupiny ve stylu popping - robotí tanec, charakteristický rytmickými trhavými impulsy těla."

Added: 22.01.2015, Marek