Band

Pusa

Aktivní roky: 1995 - 1996Pusa
Buď správcem tohoto profilu


Pusa byla česká hudební skupina, která existovala v polovině devadesátých let. Založili ji tehdejší členové skupiny Lucie David Koller a Marta Minárik jako projekt, který měl dát více prostoru jejich vokalistce Lence Dusilové.

Eponymní debut vyšel kapele v roce 1996, poté kapela nahrála titulní píseň k filmu Mrtvej brouk. Další deska měla vyjít v roce 1998, ale v průběhu nahrávání byli Koller s Minárikem povoláni zpět do mateřské Lucie a Dusilová, která nechtěla dále čekat, skupinu rozpustila. Sestava Pusy se pak sešla ještě jednou v roce 2000, kdy se podílela na nahrávání první sólové desky Lenky Dusilové, na niž se mimo jiné dostaly i tři písničky z původně plánované druhé desky Pusy.
Lenka Dusilová se dnes věnuje své sólové kariéře. David Koller poté založil projekt Kollerband, v němž hráli i jeho spoluhráči z Pusy Minárik a Krejčoves. Jak Dusilová, tak Kollerband mají svém repertoáru stále několik skladeb z éry Pusy.
Skladby Řetězy a Miláčku, love vyšly v roce 2004 na Live albu Kollerbandu. Skladba Duše z debutového alba Pusy vyšla v roce 2005 v nové verzi na albu Lenky Dusilové nazvaném Mezi světy .

Added: 25.01.2014, martin