Band

Irnis

Year: 2012Irnis
Buď správcem tohoto profilu


Irnis je šestičlenná pop rocková kapela z Valtic na jižní Moravě.

V hudbě Irnis jsou prvky různých stylů: popu, alternativního rocku, hip hopu až po heavy metal. Přes stylovou rozmanitost si ale kapela zakládá na českých textech, silných melodiích a energické show na vystoupeních.

Kapela IRNIS byla založena začátkem roku 2012 ve Valticích, ale všichni členové sbírali zkušenosti v různých projektech léta předtím. Sen založit kapelu v tomto složení však vznikl už v dětských letech, dokonce jméno IRNIS členové vymysleli, ještě když neuměli vůbec na nic hrát.

Úspěch na prvních koncertech v létě 2012 všechny motivoval pracovat na sobě. Rozhodli nahrát demo a vlastníma rukama stvořit videoklip k písní "Nedívej se z5", který byl na serveru i-klik.cz zařazen mezi 10 nejlepších českých videoklipů za léto 2012. Také singl Alibi byla nasazen do hitparády Česká desítka na rádiu RockZone, kde během šesti týdnů zasáhl i první příčku. Další singl nese jméno Originál, byl k němu natočen klip v ulicích Londýna, kde kolemjdoucí z různých etnik ukazují na kameru ceduli s nápisem "jsem originál" ve svém rodném jazyce. Klip je nasazen na TV Óčko, kde kapela byla také jako host v pořadu Mixxxer. Následoval neméně úspěšný singl "Nad Zemí", který získal první místo hitparádě Wishlist na českém MTV. Ve stejné době Irnis podepsali smlouvu s pražskou agenturou Alfedus, která se nyní stará kapele o management a distribuci debutového alba, které bylo pokřtěno v listopadu 2013 zpěvákem Michalem Hrůzou.

Added: 10.04.2015, martin