Band

Funky Chicken

Year: 2014Funky Chicken
Správce tohoto profilu
Shanny


Kapela Funky Chicken působí na hudební scéně od počátku roku 2014. Hraje vlastní skladby inspirované velikány jako je James Brown, Jamiroquai, Tower Of Power nebo Monkey Business či JAR. Stylově se nevíc blíží funky, disko, pop, RnB V českých textech s humorem a nadsázkou (pro funky kapelu vlastní) pojednává o radostech i starostech moderního muže, o vztazích, ale i o běžných situacích, jako je návštěva bazénu nebo diskotéky, ve kterých hledá poetiku a vtip.

Během své mladé a úspěšné kariéry si kapela Funky Chicken zahrála na mnohých koncertech po boku známých kapel a hudebníků (Roman Dragoun a Progress 2), absolvovala úspěšně několik letních festivalů (Kamenka Open Air – open air festival v Brně, Radostín Fest – open air festival, Prygl Fest – open air festival).

Kapela Funky Chicken odehrála také množství klubových koncertů, a to zejména v Brně a okolí (Metro Music Club, Stará pekárna, Pavillon, Sono Cetrum Brno, klub Green a další). Vyhrála soutěž Starobrno Rock Battle, díky které vystoupila na Čarodějálese 2015.

Kapela natočila singl s názvem „Dance,Dance, Dance“, který je momentálně ke slyšení na brněnských rádiích a na našem FB a Bandzone profilu. Kromě vlastní tvorby (koncert cca na 70 minut) v případězájmu hrajeme také cover verze od známých funky kapel (Monkey Business, JamesBrown a řada dalších).

Added: 04.06.2015, Shanny