Band

MC Erik & Barbara

Aktivní roky: 1995 - 2010MC Erik & Barbara
Buď správcem tohoto profilu


Mc Erik & Barbara je název dvoučlenné, slovenské hudební skupiny, která působila v druhé polovině devadesátých let 20. století a produkovala skladby ve stylu eurodance a pop.
Skupina byla založena v březnu roku 1995 odpadlíky ze slovenské skupiny Maduar, skladatelem a zpěvákem Erikem Arestou a zpěvačkou Barbarou Haščákovou. Téhož roku Erik a Barbara podepsali s firmou Polygram smlouvu na vydání tří alb do roku 1997 a vydali první společný singl I'm Free, záhy následovaný singlem U Can't Stop a stejnojmenným albem, které se stalo bestsellerem v celé Evropě.
V březnu roku 1996 Mc Erik & Barbara vydávají singl Save the Jungle, doprovázený videoklipem, situovaným do scifi prostředí, v srpnu zaznamenávají velký úspěch s reedicí alba U Can't Stop v Německu, Belgii, Finsku a Švýcarsku, téhož roku také reprezentují Slovensko na soutěži Eurovision a pořádají rozsáhlé turné po Evropě.
Roku 1997 Erik s Barbarou zaznamenávají ohromný úspěch v Japonsku a nahrávají videoklipy pro singly U Can't Stop, Summer Nights '95, Keď príde láska, Save the Jungle, Anjel II, It's Your Day, Dancing Queen, Never Gonna a Sen.
Od roku 1998 spolupráce Erika a Barbary upadá a každý se věnuje svým sólovým projektům.
V roce 2010 vydali Erik a Barbara nové CD s názvem 2010, tentokrát u společnosti TRUSTIA, obsahující čtrnáct songů - sedm nově nahraných největších hitu, pět nových skladeb a dva remixy.

Added: 05.02.2014, Marek