Band

Walk Choc Ice

Aktivní roky: 1992 - 2003Walk Choc Ice
Zdroj: SUPRAPHON a. s.


Buď správcem tohoto profilu


Walk Choc Ice byla česká hudební skupina, hrající v letech 1992–2003, která začínala jako crossoverová formace. Ve svém repertoáru spojovala především rockovou hudbu a jazzový styl. Později svou tvorbu orientovala více ke klasickému bigbeatu.

Pocházela z Kostelce nad Orlicí. První studiové album Keep Smiling vydala v roce 1994. Největším hitem kapely se stala píseň „Rejdit“ z druhého alba, kterou složil Luboš Moravec a textem opatřil Jan Křížek. Její pracovní název zněl „I WannaMake It“.

Zakládající členové kapely byli bubeník Martin Křížek a jeho bratr Jan Křížek a kapela vznikla na troskách skupiny Aspect, odkud s nimi do Walk Choc Ice přešel i basák Honza Nováček Vanický. Původní obsazení doplňuje dvojice kytaristů Luboš Moravec a Pavel Plašil. Zpěvákem kapely byl Jan Křížek. K dalším členům se řadili kytarista a autor většiny skladeb Luboš Moravec, hráč na bicí nástroje Václav Zima a baskytarista Tomáš Kopecký. Luboše Moravce později doplnil kytarista Vladimír Zotov. Jako manažeři postupně působili Martin Fořt a Zlata Hladíková.

Vystupovali také v roli předskokanů zahraničních umělců Faith No More, Davida Bowieho, Red Hot Chili Peppers, Rage Against the Machine či Led Zeppelinu. V období spolupráce s Čechoameričanem Ivanem Králem, jenž produkoval jejich druhé album, s ním v roli doprovodné skupiny odehráli koncertní šňůru „Nostalgie“.

Poté, co v roce 2003 formaci opustil kytarista Zotov, došlo k přerušení činnosti, které fakticky znamenalo její rozpad. Poslední koncertní vystoupení proběhlo 26. září 2003 v pražském klubu Vagon. Jan Křížek a Václav Zima se v roce 2004 stali členy skupiny Blue Effect.

Added: 07.02.2014, martin