Band

Stresor

Year: 1999Stresor
Buď správcem tohoto profilu


Vznik kapely se datuje k roku 1999, kdy se potkali dva bývalí členové kapely Kontakt - Libor „DRAK“ Chadraba-basa a Miloslav „MIDLA“ Vondráček- kytara. Domluvili se, že si spolu občas zahrají u Draka v dílně. Přidal se k nim ještě Karel „KAREL“ Petrů- bicí a posléze Petr „SANDY“ Sandhaus-zpěv. Na chvíli ještě Martin „SIKY“ Sýkora-kytara. Pro radost sobě a protějšímu kamarádovi „Sepulturovi“ u kterého se každý víkend pořádali „sudy“ se takhle scházeli.

Po pár měsících přišla nabídka pro hraní na oslavě 40 narozenin ve St.Čivicích v hospodě „U BENEŠŮ“, společně s dalšími kapelami… VIRVALAINEN, NOVÁ STRAŠIDLA a třetí už netuším. Zvuku se ujal už v té době nadaný zvukař Marián Starý (dnes Kabát, Landa apod.) sešlo se asi 400lidí a akce byla víc než parádní!

Když Jan „HONSKA“ Moravec skončil v kapele Virvalainen, tak mu Sandy mi nabídl, jestli nechce místo Sikyho hrát s nimi. Jenže postupem času, jak jsme se scházeli převážně v sobotu po nás protější „Sudaři“ chtěli místo Judas Priest (tím jsme začali a hráli celé album British Steel) zahrát hlavně Alkehol a Kabát – u kterého se jim, jak říkali ...dobře pilo a řvalo.

Tak jsme jim pro radost několik věcí z prvního alba každé kapely nazkoušeli a zahráli a najednou přišly další narozeniny ve Vlčí Habřině v sestavě Karel, Drak, Midla, Sandy a Honska. Potom už byli nabídky na různé motosrazy, zábavy apod. Kapela začala více koncertovat a lidem se líbil český repertoár kapel Kabát, Alkehol i Harlej, které často poslouchali, ale naživo je tak často slyšet nemohli. Od té doby se kapela drží tohoto repertoáru ještě s pár songy kapel Škwor nebo Arakain. Prostě hrajeme české kapely s „nakřáplým“ zpěvem, abychom se tomu přiblížili co nejvíce.

Added: 15.06.2016, martin