Band

Herdek Filek

Aktivní roky: 2011 -Herdek Filek
Buď správcem tohoto profilu


Strakonická skupina Herdek Filek vznikla na konci roku 2011, kdy se povedlo dát dohromady základ hudebníků, naladěných na stejnou notu a se stejnou chutí hrát něco, co nikdo z nich do té doby nehrál, s odvahou neuzavírat se do klasických stylových škatulek a se snahou nebrat se až tak vážně. Na začátku roku 2012 se sestava zkompletovala a v květnu byl první koncert. Ke koncertování se přidala příprava na první CD, které bylo pokřtěno téměř přesně po roce od prvního koncertu v květnu 2013 a obsahuje 11 skladeb s vlastní hudbou i texty. Poté se částečně obměnila sestava kapely, která od té doby zůstala nezměněná.

Tvorba skupiny se inspiruje kapelami, jako jsou například Suicidal Tendencies, Living Colour, starou tvorbou RHCHP, Parliament Funkadelic, Sly and the Family Stone a Infectious Grooves, snaží se střídat harcorové a metalové momenty se zemitými funkovými groovy a ani parodie na „umělé lidovky“ jí není cizí.

Skupina Herdek Filek odehrála do roku 2014 více než 50 koncertů, v roce 2014 se probojovala do finále mezinárodní hudební soutěže Skutečná Liga a nyní připravuje natáčení regulérního klipu, tvoří nové písničky a hlavně cvičí a hraje. Lze to jednoduše vyjádřit citací z jednoho rozhovoru: „Některé věci nejsou nejjednodušší a to, že se sami nebereme až tak vážně neznamená, že to budeme hrát blbě :). A živé hraní, to je to, proč to děláme, to nás motivuje nejvíc a když si je člověk ve svých partech jistý, může do hraní na pódiu dát víc energie, emocí. Když sám nehoříš, nemůžeš zapálit jiné.“

Added: 18.02.2017, martin

Facebook


Similar artists

stage
Sematam
stage
Nightwork
stage
Ronie
stage
Robert Mrva