Musician

Jakub Kuba

Birth: 12.08.1978, Ostrava, Czech RepublicJakub Kuba
Buď správcem tohoto profilu


Jakub Kuba se narodil v srpnu roku 1978 v Ostravě, kde prožil prvních 18 let svého života. Muzikou se začal zabývat už ve čtyřech letech v kurzu "Pískání s rodiči". S nástupem do školy vyměnil flétnu za klavír a během dalších dvanácti let v různých hudebních školách i jako samouk vyzkoušel ještě kytaru, bicí, perkuse, xylofon a klávesy. Do první kapely (NEŽENE) jako bubeník a později i zpěvák nastoupil ve čtrnácti. Po jejím nečekaně brzkém rozpadu dostal Jakub nabídku připojit se jako klavírista a perkusista k folkové kapele jeho spolužáků z gymnázia (TOKAHAMA), která si záhy získala dost slušnou popularitu, prošla zajímavým vývojem a fungovala až do jeho odchodu z Ostravy.

Po maturitě se několikrát pokoušel dostat na vysokou školu, ale ani na herectví, které bylo jeho snem, ani na právech nebo žurnalistice, což bylo přání Kubových rodičů, nebyl úspěšný. Dva roky tedy strávil na Konzervatoři J. Ježka, která se stala jakýmsi jeho odrazovým můstkem pro život v Praze. Konzervatoř sice nedokončil, ale v Praze už zůstal.

Ještě nějakou dobu částečně působil v několika málo významných ostravských kapelách, ale zároveň se pokoušel najít uplatnění v Praze. Výsledkem obcházení zkušeben a hledání těch správných lidí byl ústup od původní představy zpívajícího bubeníka a jeho hudební "kariéra" se na dalších pět let rozdělila do dvou cest – zpívání a bubnování. Ani jedno však nepřineslo zásadní zlom, i když kapela WALKING FISH (zpěv) si vybudovala celkem slušné jméno. Jako bubeník během stejné doby s různými kapelami odehrál desítky koncertů, natočil několik nahrávek a během krátkého angažmá u černého amerického divocha LORDA BISHOPA projel skoro celou Evropu.

Ve svých pětadvaceti se Jakub rozhodl, že už nebude zkoušet další a další kapely, koupil si počítač, kytaru a klávesy a začal se připravovat na svou sólovou dráhu. Vedle toho si jen tak pro zábavu (a taky aby zůstal v kontaktu s živým hraním) založil REVIVAL svého velkého oblíbence STINGA. Skoro dva roky pracoval na materiálu pro desku, o které měl jasnou představu - bude výhradně autorská a natočí ji s najatými muzikanty. V jeho domácím "ministudiu" nahrál dvanáct demonahrávek, se kterými oslovil producenta YARDU HELEŠICE. Ten Kubovu nabídku přijal a výsledkem jejich spolupráce je jeho první deska MEZI NEBEM A PEKLEM.

I začátek moderátorské dráhy souvisel s muzikou. První koncertování s kapelou znamenalo zároveň první kontakt s publikem a postupem času si na pódiu věřil stále víc. Ještě jako gymnazista moderoval několik diskoték pro děti, ale nikdy by ho nenapadlo, že ho právě tohle bude jednou živit. Jakubova opravdová moderátorská kariéra odstartovala v jeho devatenácti letech úspěšným konkurzem na EVROPU 2. Během dalších osmi let pracoval pro rádia CITY, VOX, ČESKÝ ROZHLAS OSTRAVA a EXPRESRADIO. Zároveň úspěšně pronikl i na obrazovku – TV PRIMA (Eldorádo), TV 3 (Ultramix), ČESKÁ TELEVIZE (Letadlo) a TV NOVA (Snídaně s Novou). Kromě toho všeho má za sebou uvádění desítek večírků, plesů, koncertů, firemních prezentací a jiných veřejných akcí (spolupracoval mj. s firmami Sazka, Opavia, Nivea, Ahold, LG Electronics, Provident Financial, Hannah, Shopping Park Hostivař, Europark Štěrboholy a dalšími).

V současnosti ho můžete vídat jako moderátora HUDEBNÍ TELEVIZE ÓČKO, kde má svůj vlastní pořad s názvem JAK JÁ TO VIDÍM, který nejen moderuje, ale připravuje i jako dramaturg a scénárista. Jako dramaturg a redaktor připravuje pro Óčko ještě klipový pořad VIP MIX a zároveň v této televizi ještě zastává funkci vedoucího selfpromotion.

V roce 2006 cítil, že jeho život potřebuje nějakou radikální změnu. Protože má rád výzvy a netradiční zážitky, zkusil se přihlásit jako soutěžící do reality show VYVOLENÍ. Od začátku věděl, že nemá šanci na celkovou výhru.

V současné době připravuje novou desku, koncertuje s novou kapelou MAFIA, kromě již zmíněného Óčka moderuje akce různého druhu (z poslední doby např. Finále Coca-Cola PopStar, Memoriál V. Dobeše, Óčko Párty, Narozeniny TV Óčko ad.) a pravidelně hraje jako DJ na afterparties v pražském klubu PopoCafePetl.

Added: 07.02.2014, martin