singer

Barbora Kortusová

Birth: 28.05.1993, Praha, Czech RepublicBarbora Kortusová
Buď správcem tohoto profilu


Barbora Kortusová, narozena 28.května 1993 v Praze, je česká zpěvačka, textařka a redaktorka.
K muzice se dostává již ve třech letech, kdy začala hrát na zobcovou flétnu a navštěvovat dětský pěvecký sbor.Ve dvanácti letech přešla k sólovému zpěvu, což ji vedlo k přijetí na státní Pražskou konzervatoř, obor populární zpěv. Už v té době si sama nahrávala doma na dynamický mikrofon své vlastní písničky, které také složila. Většina z nich byla o jejím životě a pocitech. To se nezměnilo ani do dnes a Barča stále vkládá kousek sebe do svých textů.
Má mnoho zkušeností v barech, hospůdkách, kavárnách a hudebních klubech při vystupování po celém Středočeském kraji a v Praze.

V roce 2009 se seznámila se skvělými kluky ze skupiny Unbeatable 2ojka a přispěla svým hlasem na jejich album Unbeatable 2ojka - Jde to z nás. V roce 2012 skupiny DualStoryBoyz a Unbeatable 2ojka se spojili s Barčou v Novou Historii a vydali album s názvem Originál. Barbora má za sebou více než 60 nahraných skladeb a většinu si můžete poslechnout na Youtube.

Barča momentálně pracuje na svém sólovém CD s názvem Pořád jsem to já. Můžete se těšit na celkem 17 skladeb převážně popového a R'n'B žánru, ale i dance music ve dvou jazycích - v českém a anglickém. Barbora také přichystala menší změnu a to rap v jejím podání. Na spolupráci si vybrala své kamarády a velmi talentované umělce: Stewe (zvukař - Unbeatable records, textař, producent, raper, zpěvák, člen skupiny Unbeatable 2ojka), Blaaazin (grafik - Unbeatable graphics, textař, raper, člen skupiny Unbeatable 2ojka), Nate (raper, textař), Tariq (raper, textař) a Martina Císařová (zpěvačka, fotografka)
Hudební podklad ji zajistili tito producenti: Stewe, Rederix, Gimi Deal, Dever, Jessica CZ, DJ PAF...
Celé album se natáčí v Unbeatable records a o Mix/Master se postará Stewe!

Added: 04.09.2019, martin