singer

Jan Maxián

Birth: 16.07.1983, Praha, Czech RepublicJan Maxián
Buď správcem tohoto profilu


Jan Maxián (* 16. července 1983 Praha, Československo) je český herec, dabér a hudebník.

Jeho otec František Maxián ml. je profesor klavíru, jeho matka je houslistka a violistka, dědeček František Maxián byl český klavírista a pedagog.

Přes pěvecký sbor se již v dětství dostal k dabingu, v roce 2004 absolvoval na Pražské konzervatoři hudebně-dramatický obor.

Divadelní dráha začíná v roce 2003 za studia konzervatoře spoluprací s Východočeským divadlem Pardubice, kde hraje jako host i v současné době. V letech 2009 až 2011 hrál Martina, jednu z hlavních postav lyrikálu Kudykam, nejprve od října 2009 do ledna 2011 ve Státní opeře Praha, po té v červnu a listopadu v Janáčkově divadle Brno. V Branickém divadle hraje ve hře Den na zkoušku (role - Muž). V divadle Kalich hraje v hudební komedii Je úchvatná (klavírista Cosma McMoon) a muzikálech Tajemství (rytíř Jan) a Jack Rozparovač (Robert Anderson). Je spoluautorem hudby a alternuje ve dvou hrách divadelního souboru Cirk La Putyka - La Putyka a UP'END'DOWN v divadle La Fabrika.

Jeho filmografie začíná v roce 1991, kde hrál osmiletého Mozarta ve filmu Variácie slávy, dále hrál ve filmech Řád saténových mašlí, Vražda kočky domácí a Rytmus v patách a v seriálu Světla pasáže a Vyprávěj. Namluvil rovněž role ve filmech Kvaska, Ztracený princ a Bathory.

Spolupracoval s řadou kapel, v současné době je klávesistou a zpěvákem skupiny Nightwork.

Spolu s Petrem Kalábem a Jakubem Prachařem je spoluautorem hudby pro muzikál Quasimodo uváděný v divadle Hybernia.

Svůj hlas propůjčil hercům jako jsou Elijah Wood, Tobey Maguire, Robert Pattinson a Chris Hemsworth nebo řadě animovaných postav jako je titulní postava seriálu Spongebob v kalhotách nebo Mort z filmové série Madagaskar a seriálu Tučňáci z Madagaskaru.

Added: 25.10.2013, Marek