Kniha

Pomalu, s miminkem a koněm v páteři Karpat

KANO LANDA Ondřej


CAD PRESS, 2015, vazba brožovaná

3.90 EUR

Koupit

Pomalu, s miminkem a koněm v páteři Karpat

Anotace


Ondřej KANO LANDA: Pomalu s miminkem a s koněm v páteři Karpat

ISBN 978-80-88969-66-2

EAN 9788088969662

Formát 20x15 cm, bož.; 152 stran / 24 barevných ilustrací

Ukázky z knihy: http://www.offcompany.org/wp-content/uploads/Pomalu-uk%C3%A1zky.pdfFilozoficko-poetický cestopis o putování mladých manželů, českého etnografa-klauna-hudebníka a jeho ženy, japonské tanečnice, rumunskými Karpatami s roční dcerkou a kobylou Dojnou.

O autorovi:

Ondřej Kano Landa je umělec a farmář. Na univerzitě studoval antropologii, environmentalistiku a nonverbální divadlo, ale jeho životní dráhu zásadně ovlivnilo až pátrání ve světě vlastní identity během studia u japonského tanečníka Mina Tanaky na jeho farmě ve středním Honšú, které bylo spjaté s intenzivními psychofyzickými tréninky z oblasti tance a zemědělství.

Mezi lety 2010 a 2014 autor pobýval na různých místech planety a jako nezávislý etnograf se zabýval poznáváním člověka skrze studium přírody, tradičních kultur a náboženství. Pobýval s domorodým maorským kmenem Tuhoe v národním parku Urewera na Novém Zélandu a studoval islám v muslimské komunitě malé rybářské vesničky na pobřeží Malajsie. Několik měsíců žil v zenových klášterech ve Vietnamu a za studiem hinduismu procestoval významná posvátná místa severní Indie. Poté, při pouti za kořeny křesťanství, navštívil severní Řecko a několik týdnů pobýval v pravoslavném klášteře v rumunské Transylvánii. V roce 2013 pak žil a farmařil se svou japonskou manželkou poblíž horské šintoistické svatyně v Naganských Alpách. Od roku 2014 považuje za svou základnu malou pastýřskou chatrč nedaleko české vesnice Šumice v jihozápadním Rumunsku.

Ondřej Kano Landa je aktivní hudebník, performer, spisovatel a klaun a kromě umění se v současné době zabývá zejména rozvíjením a sdílením zkušeností z oblasti soběstačnosti a života v blízkosti přírody.O ilustrátorce:

Fukiko Kano je japonská tanečnice se studijní historií na tokijské univerzitě tělovýchovy a na akademii současného tance v Bruselu. Od roku 2010 cestuje spolu s manželem po světě a jako ilustrátorka a tanečnice vystupuje v řadě společných i sólových uměleckých projektech. Fukiko Kano je matkou téměř dvouleté dcerky, kterou porodila do venkovní vany lesního domku v Japonských Alpách bez pomoci profesionálů.Webové stránky Ondřeje K. Landy a Fukiko Kano s fotografiemi z Karpat, s ukázkami tvorby a kontaktními údaji: www.offcompany.org

Added: 21.12.2020, martin