Kniha

Oracle DBA

David C. Kreines


GRADA Publishing, a.s., 11.09.2006, (brožovaná vazba, formát 120 × 170 mm, 156 stran černobílých)

199.00 CZK

Koupit

Oracle DBA

Anotace


Databáze Oracle nabízí obrovský výkon a variabilitu za přijatelnou cenu. Oracle je velice spletitý a náročný produkt a s každou další verzí se náročnost ještě stupňuje. Důsledkem je, že správa databáze nabyla na důležitosti a administrátoři hrají nezastupitelnou úlohu při zajištování bezchybné instalace, správě, zabezpečení a výkonu databází.

Kapesní průvodce administrátora po Oracle je napsán tak, aby správcům databází Oracle pomohl co nejlépe využít čas a prostředky. Na příkladě několika databázových produktů Oracle – od Oracle9i Database až k nejnovějšímu Oracle10g Database Release 2 – uvádí kapesní průvodce jasně, stručně a přehledně velké množství užitečných informací o správě databází. Shrnuje v sobě hlavní rysy databází, příkazy a parametry, jež každý administrátor potřebuje a využívá každý den a dále také přidává navíc spoustu cenných rad, tipů a nápadů.
V knize Oracle DBA - Kapesní průvodce se dočtete o mnoha zásadních oblastech, jakými jsou:

- Architektura Oraclu, možnosti softwaru, plánování konfigurace, instalace a inicializační parametry.

- Zálohování a obnova dat, datové pumpy, import a export, nástroj Recovery Manager (RMAN) a uživatelsky řízené procesy.

- Zabezpečení databází, práva, role a kontroly.

- Datový slovník, statické a dynamické náhledy, a mnoho dalších.

At jste v oblasti databází nováčkem nebo ostříleným rutinérem, nepochybně si u Vás tento užitečný a nepostradatelný pomocník najde své místo hned vedle vašeho počítače nebo ve vaší příručné knihovně.

David C.Kreines je ředitelem pro informační systémy při Národní radě lékařských ověřovatelů v oboru osteopatie (National Board of Osteopathic Medical Examiners). Pro nakladatelství O´Reilly je tato kniha už jeho šestá.

Added: 2008, martin