Kniha

Králové fotbalu

Zdeněk Pavlis


XYZ Nakladatelství, 2007, (376 stran černobílých)

399.00 CZK

Koupit

Králové fotbalu

Anotace


Držitelé ocenění Fotbalista roku v portrétech, faktech a statistikách.

Po úspěšném titulu Zlatá kniha fotbalu vydává NAKLADATELSTVÍ XYZ další obsáhlou publikaci pojednávající o „nejoblíbenější hře na světě“.
V roce 1965, devět let poté, kdy pařížský časopis France Football vyhlásil prvního Fotbalistu Evropy, držitele Zlatého míče, představila redakce pražského časopisu Stadión premiérově také Fotbalistu roku v Československu. Právě o vítězi prvního ročníku této ankety a také o všech dalších, kteří po více než čtyři desetiletí následovali, je tato kniha.
Fundovaný autor Zdeněk Pavlis, předseda Klubu sportovních novinářů ČR, píše velmi zasvěceně a zároveň čtivě přináší portréty třiceti vítězů ankety o nejlepšího fotbalistu roku Československa a České republiky. Vypráví o jejich kariéře, životě fotbalovém i nefotbalovém – prostor k vyjádření dostávají v rozhovorech i sami hrdinové. Jména jako Josef Masopust, Ivo Viktor, Antonín Panenka, Pavel Nedvěd, Jan Koller, Tomáš Rosický či Petr Čech jistě zaujmou všechny fotbalové fanoušky, pro které je připraveno i množství statistik a fotografií. Předmluvu napsal Pavel Mokrý, předseda Českomoravského fotbalového svazu, doslov Milan Macho, uznávaný publicista a novinář.

2008, martin