Klip Šťastní a veselí aneb "Memoáry z natáčení"novinka

Dan Vertígo je rocknroll-folkpunkový písničkář, který po předchozích zkušenostech s punkrockovými kapelami brázdí od roku 2012 kluby a hospody napříč celou republikou coby sólo muzikant se svojí one man show.
Na koncertech střídá akustickou kytaru a akordeon, jeho písně jsou převážně rychlé a veselé, občas zabrousí do pomalejších i rytmicky různorodějších motivů, využívá efektu překvapení a neváhá detabuizovat jakékoliv téma. Vyžívá se v improvizaci, hláškách často na pomezí vtipu, trapnosti a sebeironie a aktivně zapojuje do vystoupení svoje publikum.

V roce 2014 vydal debutové album „SPODAŽEBUDOU“ obsahující hity jako Řekni drogám NE, Morální kocovina nebo Párky song. V současné době coby pouliční umělec cestuje po Portugalsku a Švýcarsku, po návratu do čech plánuje sérii podzimních koncertů a na příští rok vydání druhého alba s novým materiálem, na kterém cestou pracuje.
Jako ukázku z připravovaného alba vypouští singl „Šťastní a veselí“ s klipem, který vznikl ve spolupráci s brněnským studiem Gonomon a tvůrci Janem Hubáčem a Petrem Kačírkem.

Co se v klipu odehrává? Šedivými uličkami velkého města proplouvá potulný písničkář na cestě od nikud nikam, nězúčastněně pozoruje všudypřítomný shon a tlačenice před obchodními centry; postupně potkává až podezřele povědomě vypadající muzikanty, na chvíli se stává jedním ze sedmi statečných a později zase stopuje silniční koráby bůhvíkam.

Dan sám o klipu říká: „fráze Chlapům rostou kozy a ženskejm zase kníry i píseň samotná jsou takovou reflexí současné společnosti, kdy je nám s přibývajícím věkem čím dál víc věcí jedno. Lenivíme a měníme svoje sny za pohodlí gauče s přísunem instantní zábavy z televize a internetu. Písničkou tepu do naší apatie a otupělosti, včetně té mojí. Nebuďme šťastní a veselí!“


Added: 12.05.2017, Marek

Related photos