Elán dostal Zlatou desku za box Kamaráti. Letos odehraje poslední koncerty před oslavou padesátky v příštím roce. Pak bude odpočívat.novinka 28.06.2017, Marek

Skupina ELÁN po loňském úspěšném česko-slovenském turné vystoupila uplynulou neděli na open air koncertu v Nitře. Jak už dříve avízovala, byl to jeden z letních koncertů, kterými by chtěla uzavřít další etapu svojí existence. Po svém padesátiletém výročí na hudební scéně v příštím roce by chtěla odpočívat až do roku 2020.
Bezmála třináctitisícové publikum si v nitranském amfiteátru vychutnalo 25 největších hitů Elánu. Energický trojlístek Jožo Ráž, Ján Baláž a Vašo Patejdl doprovázeli jejich kolegové Peter Farnbauer (kytara, zpěv), Ľubo Horňák (klávesy), Števo Bugala (bicí) a tříčlenná dechová sekce Rišo Šimurka, Martin Haas a Samo Šimek.
V průběhu vystoupení čekalo na skupinu milé překvapení. Zástupkyně hudebního vydavatelství Warner Music jí předala Zlaté desky za prodej 6CD boxu Kamaráti. Zlaté desky byly uděleny již podle nových pravidel, kdy je rozhodujícím kritériem pro jejich udělení celkový součet tržeb vydavatele realizovaných prodejem alba a příjmů dosažených digitálním šířením nahrávek na tomto albu obsažených. Box Kamaráti obsahuje všechna studiová alba Elánu vydaná od návratu Vašo Patejdla nazpět do skupiny v roce 1996 - Hodina pravdy (1997), Elán 3000 (2002), Tretie oko (2003), Anjelská daň (2010) a poslední studiové album Živých nás nedostanú (2014), ke kterým je připojeno CD O život naživo, jež obsahuje live záznamy z koncertů v Charkově z roce 1988 a v Bratislavě z roku 1993.


Related photos

fotofoto