VISACÍ ZÁMEK SLAVÍ 35 LET VE STEJNÉM SLOŽENÍ!novinka 27.09.2017, Marek

Legendární punková kapela a zakladatel Punkového království, Visací zámek, oslaví 35 let existence ve stejném složení.
Oslavy skupina zahájí mezinárodním turné s punkovou formací Pellethead. Skupina z anglického Middlesbourghu se zúčastní i tradičního výročního koncertu v pražské Lucerně, tentokrát 16. listopadu 2017.

„Máme Pellethead rádi. Podle BBC je to nejlepší a současně nejhorší kapela, to nám imponuje. Navíc se z nás za dobu, co se známe, stali přátelé. Vozí s sebou velmi dobrou whisky a já jim za odměnu dávám náš tabák. Ten je v Anglii drahý,“ uvedl Jan „Honny“ Haubert, zpěvák skupiny Visací zámek.

Pellethead je parta, na jejíž vystoupení nikdy nezapomenete. Ať už v dobrém, nebo špatném slova smyslu. Parta šílenců s vlastním a neopakovatelným zvukem, přirovnávající se vzdáleně k The White Stripes nebo Pavement, si získala celou Velkou Británii, ale i v USA. I fanoušci Visacího zámku měli už šanci vidět její ojedinělou show, se kterou sklízí úspěchy i v České republice.
„Nikdy jsme nechtěli, aby naše hudba byla populární, chtěli jsme znít jinak. To se nám podařilo, a dokonce to lidi i baví. Stejně jako nás,“ sdělil Ali Morrison z Pellethead.

„Pellethead nám domluvil jeden náš fanoušek, pořád o nich mluvil. Když nám o nich říkal asi třetím rokem, tak jsme povolili. Vzali jsme je na jeden koncert, nám se to líbilo a tak jsme se domluvili na dalších akcích. Letos s nimi vyrážíme na turné minimálně potřetí,“ upřesňuje Jan „Honny“ Haubert.
Druhou část turné odjedou „Visáči“ s tradičním souputníkem, pornoknížetem českého folku, Závišem.

V rámci turné zahraje Visací zámek nejen prověřené kusy, ale představí i novinky z alba chystaného na příští rok.

Koncertní sezónu zakončí dva výroční koncerty 2.12. v Brně a 9.12. v Českých Budějovicích.