Vašo Patejdl vydává album Důkaz láskynovinka 05.12.2017, martin

Člen skupiny Elán, skladatel, muzikant a zpěvák Vašo Patejdl vydává kompilační album Důkaz lásky, které vyšlo 1. prosince. To obsahuje výběr nejúspěšnějších love songů a duetů včetně několika písní, které dosud na žádné desce nevyšly.

Na albu nechybí již klasické hity jako Voda, čo ma drží nad vodou, Nepriznaná, Stratený raj s Heidi Janků, Ak nie si moja nebo duet s Danielou Šinkorovou O něčem sním. Novinkou je duet se Šárkou Markovou nazvaný Důkaz lásky z muzikálu Don Juan, přearanžovaná a přezpívaná „elánovka“ Ja viem a poprvé natočený hit z muzikálu Sněhurka a sedm závodníků, kterou v originální verzi zpíval Pavol Habera. Deska je doplněna bonusovým DVD s největšími hity Vašo Patejdla i skupiny Elán v podobě zaznamenané na nedávném koncertě ve Zlíně.

Vašo Patejdl se autorsky, hudebně i pěvecky podílel na tvorbě vícero slovenských i zahraničních interpretů, jako jsou například Marika Gombitová, Banket nebo Heidi Janků. Jako skladatel filmové hudby se proslavil písněmi pro film Fontána pre Zuzanu. V roce 1968 byl jedním ze zakladatelů poprockové skupiny Elán, z níž v roce 1985 odešel a začal úspěšnou sólovou dráhu. Do Elánu se vrátil v roce 1996, kde dodnes hraje na klávesy.