Vyprodané Forum Karlín aplaudovalo neodolatelným Jelenůmnovinka 18.12.2017, martin

Pověstná elektrizující atmosféra mezi publikem a kapelou provázela i vánoční koncert skupiny Jelen, který se odehrál v neděli 17. prosince ve vyprodaném Foru Karlín. Kapela tím symbolický zakončila své vánoční tour a zároveň další úspěšný rok svojí existence. Jako host se publiku představila zpěvačka Debbi se svým devítičlenným orchestrem. Zazpívala průřez skladbami z nového alba Break doplněný o pár svých starších hitů a cover verzí. Vřelé přijetí publika připravilo atmosféru na příchod hlavních hvězd večera.Jeleni dorazili na pódium za nadšeného aplausu 4 000 fanoušků a předvedli bezmála dvouhodinovou show, která udržela Forum Karlín ve varu během celé doby svého trvání. Zazněly hity z obou dosavadních alb (Světlo ve tmě a Vlčí srdce), ale i novější písně např. Domů nebo duet Mars a Venuše s hostem večera - zpěvačkou Debbi. Finále s písněmi Magdaléna a Jelen včetně závěrečné koledy Narodil se Kristus Pán zpíval s kapelou celý sál.
Na jaře tohoto roku Jeleni odehráli druhou část turné ke svému albu Vlčí srdce, za které následně obdrželi cenu Akademie populární hudby - Anděl pro Kapelu roku. Během léta Jelen odehrál přes 70 festivalů, majálesů, slavností, koncertů. Jako hosté vystoupil na dvou strahovských koncertech se skupinou Kryštof. V listopadu vydal živé dvojalbum z loňského koncertu v pražské Lucerně a zpěvník se všemi svými písněmi. V roce 2017 vidělo živé vystoupení Jelenů více než půl milionu diváků.

Vyprodané vánoční turné bylo tečkou za dalším úspěšným rokem kapely.
„Musíme poděkovat především našim fanouškům. Dostali jsme se - díky nim - do bodu, kdy můžeme dělat naplno to, co nás baví nejvíc a co zároveň milujeme. Nebereme to vůbec jako samozřejmost. Jsme si vědomi, že bez nich by to nešlo, " shoduje se sympatická skupinka kolem frontmana Jindry Poláka.
Kapela Jelen už má téměř plný koncertní kalendář na příští rok. Zároveň začne pracovat na novém studiovém albu.


Related photos

fotofoto
fotofoto

Fotografie: Jiří Štarha