Eurovision Song Contest 2015novinka

Marta Jandová a Václav Noid Bárta budou reprezentovat Česko na Eurosongu 2015

Jejich duet Hope Never Dies poslala do evropské soutěže, ze které v minulosti vzešly takové osobnosti evropské populární hudby jako Celine Dion, Olivia Newton-John či ABBA, odborná porota složená z publicistů, kritiků i aktivních muzikantů. Finále soutěže, která se letos koná v nedaleké Vídni, odvysílá ČT1 v přímém přenosu 23. května.Jako interpreti, kteří na Eurosongu zastoupí Českou republiku, vzešli Marta Jandová a Václav Noid Bárta z výběru odborné poroty. „Domácí hudebníky jsme procházeli prakticky jednoho za druhým a dospěli jsme k tomu, že u podobné soutěže evropské publikum neřeší, jak je kdo u nás populární, ale jak je charismatický a jak zpívá. A těch lidí, za které by člověk dal ruku do ohně, tu není mnoho. V této soutěži má každý jenom jednu jedinou příležitost a ta trvá tři minuty,“ říká k výběru producent Ondřej Soukup.

Odborníci však vybírali nejen interprety, ale i skladbu, se kterou ve Vídni vystoupí. Osloveni pro to byli autoři z Česka i ze Slovenska. „Skladby, mezi kterými se rozhodovalo, byly podle mého názoru velmi vyrovnané. Nicméně Hope Never Dies, kterou jsme nakonec vybrali, byla i můj kandidát. Má hodně zvláštní a pěkný refrén, navíc je tam hezká a hodně překvapivá modulace. A když jsem ji slyšel, říkal jsem si, že když tohle udělají dobře, tak to zapůsobí,“ popisuje další ze členů poroty Michael Kocáb. Porota vybírala mezi skladbami, jejichž autory neznala, až po finálním rozhodnutí se dozvěděla, že za písní Hope Never Dies stojí i její budoucí interpret, Václav Noid Bárta.

V odborné porotě zasedli hudební publicista a novinář Honza Dědek, hledač talentů Martin Červinka, redaktorka Českého rozhlasu Jitka Benešová a hudebníci Michal Hrůza a Michael Kocáb.


Added: 26.04.2015, lenkam

Related photos