Xindl X & Mirka Miškechová = nový česko-slovenský duet Cudzinka v tvojej zemi!novinka 24.06.2015, Marek

S talentovanou slovenskou zpěvačkou Mirkou Miškechovou nazpíval Xindl X československý duet s názvem Cudzinka v tvojej zemi, ke kterému vznikl nový videoklip.
Klip Cudzinka v tvojej zemi, jež pro Xindla znovu vytvořil talentovaný Ondřej Pfeiffer, můžete zhlédnout zde.
Je to již čtvrtý singl z posledního studiového alba Čecháček Made, které vyšlo vloni na jaře, a s nímž Xindl X slaví obrovský úspěch. Všechny tři předchozí ze zmiňované desky - Barbína, Čecháček Totáček a V blbým věku - se staly hity. Poslední jmenovaný patří mezi nejhranější písničky roku 2014 i 2015 a získala celou řadu nominací.

Xindl X k Cudzince a albu říká: „Nechtěl jsem desku stavět na slavných jménech hostů, ale na spolupráci s lidmi, jejichž tvorba mě baví. Proto jsem na společný duet oslovil právě Mirku, která sice ještě není známá, ale hned na první poslech mne velmi oslovila svým projevem. A protože mne zaujala i jako textařka, napsal jsem k písní pouze půlku textu a nechal Mirku, ať ho dopíše a doplní o ženský pohled na věc. Vznikl tak tento česko-slovenský duet o ztrátě schopnosti porozumění.“

Mirka Miškechová doplňuje: „Písničku mám velmi ráda, líbí se dvojznačnost textu – odcizení muže a ženy a obou národů. Velmi oceňuji i to, že díky tomuto duetu najednou nestojím jako písničkářka na pódiu sama, ale mám vedle sebe Ondru a další čtyři chlapíky z jeho kapely. Kdyby nebyl v kapele kytarista Lukáš, určitě bych byla nejhezčí, ale dokážu se těšit i z úspěchu (a krásy) jiných, takže mi to žíly netrhá.“

Aktuální Cudzinka v tvojej zemi patří v koncertním podání Xindla X a Mirky Miškechové k nejoblíbenějším. Naživo je spolu můžete vidět už během podzimního divadelního RETROTOUR – v Praze v Hybernii ve středu 11. listopadu, v Brně v Mahenově divadle v neděli 22. listopadu a v ostravském Domě kultury v pondělí 23. listopadu. Všechny tři exkluzivní akustické koncerty Xindlova RETROTOUR představí česko-slovenské hosty: Mirku Miškechovou a Petra Lüftnera; Xindla X tradičně doprovodí jeho kapela ve složení: Dalibor Cidlinský jr., Jan Cidlinský, Emil Valach a Lukáš Bundil, pro tyto koncerty rozšířená o dechovou sekci Splash Horns pod vedením Filipa Jelínka.

Vstupenky na RETROTOUR lze koupit v jednotlivých předprodejích:
11. 11. Praha, Divadlo Hybernie - http://www.ticket-production.cz
22. 11. Brno, Mahenovo divadlo - http://www.ndbrno.cz/o-divadle/prodej
23. 11. Ostrava, Dům kultury - http://vstupenky.dkv.cz/dkmo/list


Related photos

fotofoto
foto