Šestá benefice Police Symphony Orchestra bude snová – 16., 17. a 18. září na broumovském letištinovinka

Kolik podob mohou mít sny? Kam nás jejich příběhy vedou? Dokážeme snům poručit? A dokážeme snít i ve dne? Prý ten, kdo porozumí svým snům, porozumí lépe sám sobě. I proto Police Symphony Orchestra zvolili snové téma pro svou připravovanou benefici, která se už po šesté odehraje v Broumovském výběžku. 

16., 17. a 18. září 2022 na broumovském letišti odehraje polický orchestr další velkou a první hudebně autorskou benefici. Velká bude jak z hlediska výpravy, tak repertoáru. Jde o další splněný sen orchestru, který před diváky předstoupí s premiérovým programem připraveným unikátně pro tuto příležitost.   

Sen o zážitku
Členové Police Symphony Orchestra si vysnili úplně nový koncept s repertoárem složeným a napsaným přímo na míru hudebníkům, zpěvákům i hostům. Připraven je tedy ryze autorský projekt. Do světa, kde je všechno možné, návštěvníky doprovodí hudba Jana Lstibůrka a texty Robina Krále, námět Davida Ostružára zrežírovala Hana Mikolášková, scénu navrhl David Janošek. Zpívat mimo jiných budou Vendula Příhodová, Jozef Hruškoci
či v alternaci Jan Sklenář a Matěj Metoděj Štrunc. Zážitek umocní tanečníci a akrobati nového cirkusu, kteří rozhýbou scénu šapitó ve speciálně sestavených choreografiích. Vše doprovodí nový sbor Police Symphony Orchestra! Další ze snů, který se mladým hudebníkům vyplnil už letos v březnu, kdy oznámili, že shání zpěváky… přihlásily se jich desítky. Všechny je uvidíte a uslyšíte během jejich velké podzimní premiéry. Objeví se ale také ti, které byste ani ve snu nečekali, slibují tvůrci, kteří měsíc před beneficí do světa vyslali jednu z tematických skladeb OBÁLKY, včetně videoklipu ZDE. 

Sen o obřím šapitó
O benefici odehrané v obřím „cirkusovém“ šapitó pro tisíce lidí orchestr sní už několik let.

V realitu se promění už v polovině září. Čtrnáct metrů vysoký a sedmdesát metrů dlouhý koncertní stan pro 1 500 pohodlně usazených diváků bude stát na broumovském letišti v Martínkovicích. Poprvé se tak organizátoři ani návštěvníci nemusí tolik ohlížet na případné rozmary počasí. Orchestr chystá cestu do tajemné říše snů, kde mizí fyzikální zákony, kde platí vlastní pravidla, kde lze potkat ty, kteří už odešli, nebo být tím, kým jsme vždycky chtěli být. Snad se odtamtud všichni vrátí moudřejší, aby v sobě dokázali najít sílu k uskutečnění svých snů i ve dne. Vždyť sny jsou to, co nás pohání a dává nám křídla.

Sen o pomoci
Dalším snem orchestru je pomoci starým a nemohoucím lidem v regionu Policka

a Broumovska, kteří mají potíže se zajištěním základních potřeb, což klade vysoké nároky na mobilní pečovatelskou službu. A právě této službě poputují vybrané peněžní prostředky. „Sníme o tom, že letošní benefice bude velká také z pohledu finanční pomoci,” vysvětluje cílení orchestru jeho zakladatelka a máma Petra Soukupová: „Počet seniorů v našich končinách roste a my nechceme jen stát stranou. Chceme pomoci zlepšit podmínky péče o ně tak, aby  mohli zůstat v domácím prostředí mnohem déle a jejich pečující členové rodiny měli lepší nabídku potřebných pomůcek. Chceme pomoci tam, kde je opravdu potřeba. I my mlaďáci budeme takovou pomoc jednou potřebovat,“ dodává Petra Soukupová. Vstup na samotný koncert je podmíněn pouze úhradou paušálního rezervačního poplatku ve výši 100 Kč.


Nad rámec pak může každý návštěvník přispět darem pro pečovatelské služby od 200 Kč po 10 000 Kč. Rezervační systém je spuštěn od 26. června na www.goout.net.

Finanční příspěvek lze ale také poslat na transparentní účet s číslem 306175049/0300.

„Náš sen je vybrat alespoň 2 000 000 Kč. Za vybrané peníze nakoupíme dva automobily, které pomohou většímu počtu seniorů a ulehčí práci pečovatelkám. Pomůžeme také zvelebit pracovní prostředí pro pečovatelky v Polici nad Metují a do Broumova pořídíme vybavení pro rodiny, které se o své blízké starají v domácím prostředí a potřebují k tomu adekvátní zařízení. Když každý přidá 400 Kč, může se náš sen stát skutečností,” doplňuje Petra Soukupová. 

SEN
6. ročník benefice Police Symphony Orchestra
16., 17. září  od 19.30 hodin a 18. září 2022 od 17.30 hodin
Letiště Broumov, Martínkovice
Trojí benefiční večer v obřím šapitó na podporu pečovatelských služeb na Policku
a Broumovsku s řadou hostů a Sborem PSO.


Added: 29.08.2022, martin

Related photos