Lenny vydává rockovou desku Heartbreak Culture. Vznikla v Berlíně i Liverpoolu a podílela se na ní výrazná jména domácí a zahraniční hudební scény
Loni představila Lenny první ochutnávku z nového alba s názvem OVERDOSED. Na podzim pak rozčeřila vody nejen českého popu spoluprací s legendárním producentem a členem Linkin Park Mikem Shinodou. Letos v červnu přišla zpěvačka s energickou hitovkou live. laugh. cry a o měsíc později s rozvernou písní Plastic Flowers. Nyní se konečně dočkáme všech těchto písní ve společnosti dalších osmi zbrusu nových na jednom albu HEARTBREAK CULTURE, které vychází už dnes. „Rock je pro mě potrava pro duši. Když začne hrát skvělý kytarový riff, něco uvnitř mně se zažehne a mám pocit, že vše je možné. Možná na lidi působím mile a stydlivě, nicméně na pódiu dostává prostor moje dravá stránka a nic mě nezastaví," vysvětluje Lenny proč se můžeme těšit na zatím nejnašlapanější a nejrockovější album v její kariéře, které zpěvačka představí 24. listopadu na svém doposud největším sólovém koncertě v O2 universu.
„Já jsem na rocku a punk rocku vyrůstala. Můj táta mě odchoval na AC/DC, Deep Purple nebo Ozzym. Já sama jsem pak v pubertě milovala Paramore, Linkin Park nebo Green Day," přibližuje Lenny umělce, kteří jí formovali. „Na studiích v Anglii jsem pak objevila i kouzlo tvrdšího hardcoru a navštěvovala koncerty kapel jako New Found Glory, Bring Me The Horizon nebo známé Warped Tour," dodává. Můžeme se tak těšit na svižné a rockové album, na kterém zpěvačka opět dokazuje, že pro ni neexistují žánrové hranice.
Album Heartbreak Culture se začalo rodit už na začátku roku 2020, když ve známém liverpoolském studiu The Motor Museum vznikla první píseň. Největší část tvorby vznikala však během loňského roku během songwriting sessions v Berlíně, kde ve společnosti Isy Aziera, Stephana Cunyho a Robina Hunta vznikla třeba i jediná balada Friends For Life, na které se autorsky podílel i talentovaný holandský zpěvák remme, ve spolupráci s Ondrou Fiedlerem a Marcelem Procházkou pak vznikl už známý singl live. laugh. cry.
Že se můžeme těšit na kvalitní a hudebně velmi rozmanité album napovídá i výčet špiček ve svém oboru, které se na novém album podílely. Vedle již zmíněných producentů napomáhal se vznikem alba i na Grammy nominovaný Dan Lancaster, který je momentálně na tour s kapelou MUSE, a který se celého procesu účastnil na dálku pomocí aplikací ZOOM nebo Skype. Tak ostatně probíhala tvorba i dalších písní.
Ač většina alba vznikala právě v zahraničí a s umělci z jiných zemí, zpěvačka dokazuje, že kvalitní mezinárodní pop lze tvořit i v českých poměrech. V legendárním pražském studiu Faust vznikala ve spolupráci s Pam Rabbit píseň Animal, o jejíž produkci se spolu s dalšími dvěma tracky postaral Filip Vlček, který svým inovativním přístupem přispěl k podobě alba nemalou měrou. Ve studiu Babylon zase Marcus Tran produkoval úvodní píseň alba Superpower, na níž se autorsky podílel i Marpo.
„Rozmanitost tvorby desky jsem si zkrátka neskutečně užívala. Nejlepší věci u mě vznikaly právě tehdy, když jsem trochu popustila uzdu kreativitě a netlačila tolik na pilu," přibližuje několikanásobná držitelka Ceny Anděl vznik nové řadovky. „Obecně bych chtěla, aby si fanoušci poslech desky hlavně co nejvíc užívali. Tímhle albem jsem si ale také splnila spoustu profesních snů, a to je myslím hezkým posláním. Žádný sen není dostatečně velký na to, aby se nesplnil, když do toho dáme vše, co v nás je," uzavírá povídání o desce Lenny a zve na koncert do O2 universa, jež se uskuteční 24. listopadu letošního roku.