Kapela

Please The Trees

Rok vzniku: 2006



Please The Trees
Zdroj: 2media.cz s.r.o.


Správce tohoto profilu
srajapet


Původně jen bezejmenný projekt propojení dvou hudebních světů se zrodil během roku 2006 setkáním jedné z kmenových skupin pověstné táborské rockové scény, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a originálního písničkáře Václava Havelky, vystupujícího již od roku 1999 pod nickem selFbrush. Ambientním noisovým hudebním plochám Some Other Place chyběl vokalista a Havelka naopak již dlouho hledal kapelu, která by dokázala zahrát s patřičnou intenzitou a napětím písně, jež nastřádal do šuplíku mimo tvorbu selFbrush. Po několika společných zkouškách však vzniklo z jamování něco víc, než obě strany očekávaly. Skupina se pojmenovává Please The Trees a začíná pomalu a opatrně vystupovat na veřejnosti. Během několika měsíců si tak vybudovává zaslouženou pověst jedné z největších nadějí české indie-rockové scény.
K dnešku už Please The Trees mají za sebou několik úspěšných koncertních turné po Spojených státech amerických, vystoupení na evropských festivalech jako na příklad Eurosonic (Groningen, Holandsko) a samozřejmě těch nejprestižnějších v Česku jako jsou Colours of Ostrava, Rock For People, Blues Alive, United Islands Of Prague, Famu Fest, Febio Fest, Music In The Park a desítkách dalších. Důstojně si také před dvěma lety „odkroutili“ turné jako předskokani Tata Bojs. Klíčová vystoupení byla pro Please The Trees také ta s Priessnitz, Lvmen, anglickými legendami Tindersticks, americkými Diagonah nebo Woven Hand, pokračovateli alt-country hrdinů 16 Horsepower na jejich prvním pražském vystoupení v Paláci Akropolis v roce 2007. Právě zde se mohla česká hudební veřejnost nově seznámit s ukázkami z debutového alba Lion Prayer. Koncert proběhl zároveň jako křest singlu Wrong Along/Red Sky, jenž vyšel pouze v limitované edici padesáti číslovaných kusů s originálními, ručně vyrobenými obaly talentované malířky Laďi Gažiové.
Debutové album skupiny Please The Trees s názvem Lion Prayer pak vyšlo v prosinci roku 2007 na vlastní Havelkově značce Absent Hour Records. Albu se ihned dostává nadšeného přijetí kritiky i posluchačů a vrcholem byl pak jeho koncertní křest ve vyprodaném pražském Paláci Akropolis. První náklad alba byl vyprodán dva měsíce po vydání.
Druhé album Inlakesh bylo pro Please The Trees po personálních obměnách vyústěním nově nabyté sevřenosti. Po předchozí obměně za bicími (David Koukal vystřídal původního Jaroslava Klípi) a zrušení stálého postu klávesisty (odešel Dan Černý) pak v průběhu nahrávání kapelu obohatil baskytarista Miroslav Syrný (vystřídal Karla Sychru). V roce 2010 za Davida Koukala nastupuje za bicí Jan Svačina. Kytarista Zdeněk’Zok’Kadlec odchází na jaře 2012 a je nahrazen Davidem Babkou. Havelka tak zůstává v kapele jako jediný z původní sestavy.
Please The Trees na Inlakesh ukazují novou polohu. Zvonivě vzdušné kytary přemosťují vášeň pro ležérní alternativní rock mající kořeny na divokém západě a pro melancholické folkové písničkářství. Autorem všech písní je Václav Havelka. Album Inlakesh uvedla do distribuce na americký trh v roce 2011 společnost DryCappuccino Entertainment. Ani ne půl roku po vydání Inlakesh skupina začíná pracovat na novém materiálu pro další album, které se zatím ukazuje jako nejsilnější z dosavadního repertoáru.
Ještě před tím, v roce 2010 se Václav Havelka stává jednou z tváří osvětové kampaně Mluvme o stáří. Kampaň spustila všeobecně prospěšná společnost Elpida, která dlouhodobě usiluje o změnu vnímání seniorů ve společnosti. Náplní kampaně je zlepšení mezigeneračních vztahů a poukázání na to, že v každém věku může člověk něco dělat k naplnění vlastního života a osobního štěstí. Tak vzniká z dobrovlníků sbor Elpida s nímž Please The Trees aktivně koncertují od jara 2011. Vzniká společné Ep pro něž Havelkapoprvé ve své kariéře komponuje také v Českém jazyce.

Vloženo: 15.10.2015, srajapet