Musician

Martin NovákBirth: 1983, Ostrava, Czech RepublicMartin Novák

Buď správcem tohoto profilu


Narodil jsem se v Ostravě r. 1983, vyrůstal v Chrudimi, kde jsem prošel základní uměleckou školou na housle, kytaru a od deseti let na bicí nástroje. Jazzu jsem propadnul na letních jazzových dílnách, nejprve ve Frýdlantu v Čechách pod vedením Toma Bancrofta, poté v Praze u Martina Šulce a Jiřího Slavíčka.

V roce 2002, po přestěhování do Prahy, jsem potkal mnoho skvělých muzikantů a prošel spoustou kapel, jako např. Roman Pokorný Trio (s Ondřejem Pivcem), Blues Box Heroes, Yvonne Sanchez & Brazilian Mood, Najponk Trio, Infinite Quintet, Jan Kořínek & Groove a další.

Moje současné kapely najdete na tomto webu!

V minulosti jsem hrál anebo hraju s muzikanty, které možná znáte, jako např. Lenka Dusilová, Jana Kirscher, Iva Bittová, Ondřej Pivec, Jaromír Honzák, Osian Roberts, Nick Etwell, Matěj Benko, a další. Koncertoval jsem po celé České Republice, v zahraničí mj. v Turecku, Německu, Rumunsku, Rakousku, Řecku, Bulharsku, Slovensku aj.

V současné době mám tu čest studovat na Jazz Institute Berlin u jedinečného Johna Hollenbecka. To by nebylo možné bez vřelé podpory Strun Podzimu.
2014-11-15, martin