singer

Markéta Konvičková

Birth: 17.05.1994, Třinec, Czech RepublicMarkéta Konvičková
Zdroj: 2media.cz s.r.o.


Buď správcem tohoto profilu


Markéta Konvičková (* 17. května 1994) je česká zpěvačka. Věnuje se žánru popové hudby.

Pochází z Třince. V roce 2013 úspěšně odmaturovala na Střední škole hotelové a obchodně podnikatelské v Českém Těšíně. Poté začala studovat na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Poprvé na sebe upozornila jako finalistka soutěže Česko Slovenská SuperStar, kde se probojovala až do nejlepší desítky. V 1. semifinále zpívala píseň „Umbrella“ od zpěvačky Rihanny, za kterou sklidla obrovské ovace a druhé místo v SMS hlasovaní diváků v kategorii dívek. V následujících přímých přenosech zazněl song „Pro mě jsi“ od skupiny 4LIFE, lásku k válečným filmům potvrdila Markéta písní „There you´ll be“ z Pearl Harboru, jako jeden ze svých hudebních vzorů označila Natashu Bedingfield a zazpívala její „I bruise easily“ a přestože „Where do I begin“ od Shirley Bassey zazpívala na jedničku, stejně pro ni bylo kolo písní s orchestrem osudným. Markéta Konvičková skončila na 9. místě z více jak 11 000 přihlášených. Kromě výše zmíněné talent show se účastnila také soutěží Werk Anděl Třinec a Havířovská nota.

Po soutěži ji manažer Petr Šiška nabídl smlouvu s jeho agenturou Petarda Production. Proto v květnu roku 2010 vyšlo debutové CD Na šňůře perel, na kterém spolupracovala řada známých jmen - Michal David, Petr Bende, a další. V témže období spatřil světlo světa i její první singl a posléze videoklip s názvem Co hvězdám šeptají. Píseň bodovala v rádiích i hitparádách. Stejně jako letní hit To holky maj rády, který napsal legendární kytarista Andonis Civopulos. Videoklip se točil na třineckém koupališti za účasti spousty Markétiných fanoušků. Třetím singlem byla vybrána balada Láska se nedá dělit třemi, kterou napsal Petr Bende. Markéta se může pyšnit nejen tím, že je první interpret, pro kterého Petr psal, ale také krásným klipem, který se točil v Turecku. Na podzim vyrazila společně se svou doprovodnou kapelou No talking band na své první turné Křížem krážem tour 2010. Závěrečný koncert se uskutečnil v pražském Hard rock café. Z této akce vzniklo i DVD s názvem Markéta Konvičková a No talking band - Hard rock cafe live 2010 a čtvrtý singl Nenech mě čekat, který pochází z pera Michala Davida. Na svém kontě má i duet se skupinou Citron - šlo o předělávku písně Už couvám a vánoční píseň Vánoce v dlani - obě tyto písně se také objevily na kompilačním albu Songs for 2011.

V listopadu 2010 se stala objevem roku v anketě Český Slavík Mattoni a také vítězem kategorie objev roku v Hudebních cenách Óčka.

1. září 2011 vyšlo druhé album Kafe, bar a nikotin. Na podzim 2011 se vydala se skupinou No name na šňůru. 4. června 2013 vydala své třetí album s názvem Tablo. Na podzim roku 2017 vydala své čtvrté album JÁ.

Added: 09.09.2019, martin