singer

Mirka Novak

Birth: Czech RepublicMirka Novak
Zdroj: Ampromotions


Buď správcem tohoto profilu


Mirka Novak je soulová zpěvačka, hlasová trenérka a hudebnice s magisterským titulem ZČU v Plzni. Ve snaze rozvinout svůj hudební potenciál pravidelně navštěvuje USA, kde spolupracuje s významnými muzikanty jazzové R’n’B funk soulové scény – např. s pianistou Federicem Gonzalez Penou (V. Wooten, Chris Botti), s basistou Tarus Mateenym (Outcast, Lauryn Hill) nebo s bubeníkem Davidem Haynesem (Prince, Chaka Chan), aj.

Za své zahraniční úspěchy považuje vystoupení na Velvyslanectví ČR ve Washingtonu D.C., živé vystoupení s rozhovorem pro rádio KOOP v Austinu TX, koncert na mezinárodním hudebním festivalu SXSW, angažmá v prestižních jazzových klubech (Brass House TX, Twins Jazz DC).

V Čechách nyní pracuje na různých hudebních projektech (The Dozen Street, Prague Connection, Mirka Novak Quartet), se kterými vystupuje v klubech, jako např. Reduta, Ungelt, U Staré Paní, atd. Vede pěvecké workshopy, hlasové dílny, spolupracuje s organizací Jazz Bez Hranic, s Hlasohledem, který zaštiťuje improvizátorka Ridina Ahmedová. Momentálně dokončuje autorské písně natočené v texaském Austinu.

Added: 12.03.2023, martin